Авіакомпанії почали звертатися до авіаційного Агенства Грузії за дозволами на польоти до Росії

Авіакомпанії почали звертатися до авіаційного Агенства Грузії за дозволами на польоти до Росії

Грузинський літак, 2010 рік
. Грузинський літак готується до польоту до Москви після відновлення авіасполучення з Росією у січні 2010 року. Фото: AP

Декілька авіакомпаній звернулися до Агенства цивільної авіації Грузії за дозволом розпочати регулярні польоти до Росії.

Про це повідомили в Агентстві цивільної авіації Грузії, без уточнення, які саме авіакомпанії подали заявки та коли може відновитися авіасполучення.

"На сьогодні Агентство цивільної авіації Грузії отримало заявки від кількох авіакомпаній з проханням про регулярний авіапереліт між Грузією і Росією", — йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що стосовно кожної заяви рішення ухвалюватимуть "після детального вивчення поточного статусу авіакомпаній та їхніх повітряних суден щодо міжнародних санкцій або обмежень, а дозволи на польоти видаватимуться відповідно до вищезазначеного принципу".

"Тверда позиція Грузії полягає в тому, що рейси між Грузією та Росією будуть виконуватися тільки авіакомпанії та літаки, які не підпадають. механізмів щодо санкцій", — йдеться у заяві Агентства цивільної авіації Грузії.

Що відомо про скасування РФ візового режиму і відновлення авіасполучення

Президент РФ Володимир Путін видав указ, яким скасував візовий режим для громадян Грузії. Також Путін зняв заборону для російських авіакомпаній на польоти до Грузії.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала неприйнятним скасування візового режиму з боку Росії й заявила, що вимагає проведення засідання Ради безпеки з цього приводу. Вона зауважила, що скасування Росією візового режиму та відновлення прямого авіасполучення — це провокація, яка спричинить бурхливу реакцію громадськості.

Ввечері 10 травня у Тбілісі біля будівлі Міністерства закордонних справ Грузії розпочалась акція протесту проти поновлення прямого авіасполучення з Росією.

Заступниця міністра економіки Грузії Маріам Кврівішвілі заявила, що Грузія дозволить прямі рейси російським авіакомпаніям, які не перебувають під санкціями.

Водночас Сполучені Штати попередили Тбілісі про запровадження санкцій у разі відновлення прямого авіасполучення між Росією та Грузією.

МЗС України назвало рішення президента РФ Володимира Путіна щодо скасування російських віз для грузинських громадян та відновлення прямого авіасполучення політичною компенсацією за відмову чинної грузинської влади запровадити санкції проти РФ через вторгнення в Україну.

З 8 липня 2019 року Путін своїм указом заборонив літати в Грузію російським авіакомпаніям. Туроператорам і агентам рекомендували не продавати путівки в цю країну. Тоді ж набуло чинності рішення Мінтрансу РФ про припинення польотів грузинських авіакомпаній до Росії.

На початок