Врегулювати діяльність УПЦ МП: громада з Черкащини звернулася до Верховної Ради

Врегулювати діяльність УПЦ МП: громада з Черкащини звернулася до Верховної Ради

Депутати Уманської міської ради підтримали звернення до Верховної Ради України, аби прискорити врегулювання на законодавчому рівні діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр яких розташований в країні-агресорі.

Відповідне рішення одноголосно ухвалили депутати під час чергової сесії 15 травня, повідомили в міськраді.

"Ми, депутати Уманської міської ради, звертаємось до Верховної Ради України з проханням прискорити винесення на чергове сесійне засідання Верховної ради законопроєкт №8371 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій», що дасть можливість збудувати єдину православну незалежну українську церкву", - йдеться у зверненні.

"Дякую усім депутатам міської ради, які були присутні на роботі сесії, чим вкотре підтвердили свою небайдужість до питання розвитку та сталого функціонування нашої громади та України”, - повідомила міська голова Ірина Плетньова

Що відомо про заборону московського патріархату на Черкащині

  • 23 червня депутати Черкаської міської ради підтримали петицію щодо заборони діяльності церков московського патріархату на території міста. Утім за словами депутата міськради від партії "Слуга народу" Василя Мойсієнка, вони не мають законних повноважень для такої заборони. Він додав, що депутати підготують звернення до центральних органів влади з пропозицією переглянути закони, які унеможливлюють заборону московської церкви.
  • 2 грудня депутати Черкаської облради під час сесії зняли з порядку денного питання про заборону в області московського патріархату.
  • 7 грудня СБУ розпочала проводити контррозвідувальні перевірки на об’єктах московського патріархату в Черкаській області. Про це повідомили Суспільному у пресслужбі відомства.
  • Депутати Уманської міськради 7 грудня під час сесії ухвалили заборону московської церкви на території громади. Про це повідомили в пресслужбі міськради.
  • У Черкасах з парафій церков московського патріархату до Православної церкви України ніхто не переходив. Й охочих поки немає, розповів Суспільному митрополит Черкаський та Чигиринський, Владика Іоан. Станом на травень 2023 року до ПЦУ на Черкащині перейшли 33 парафії.

Вибір редакції

На початок