У Кропивницькому на підприємстві "Дніпро-Кіровоград" призначили нового керівника. Чому змінили начальника

У Кропивницькому на підприємстві "Дніпро-Кіровоград" призначили нового керівника. Чому змінили начальника

Доповнено
У Кропивницькому на підприємстві "Дніпро-Кіровоград" призначили нового керівника. Чому змінили начальника
Виконувач обов’язків генерального директора ОКВП "Дніпро-Кіровоград" Микола Романюк. Фото: Кіровоградської облради

В обласному водопостачальному підприємстві "Дніпро-Кіровоград" призначили нового виконувача обов'язків керівника Миколу Романюка. Відповідне розпорядження підписав голова обласної ради Юрій Дрозд. Про це Суспільному розповів керівник пресслужби облради Юрій Лета.

Микола Романюк працює на підприємстві понад 20 років. У коментарі Суспільному він сказав, що напрямки роботи залишаються ті самі. "Щоб не було перебоїв з водою і щоб ця вода була якісна. Ми давно склали план розвитку й від цих завдань не відходимо".

Цього року за гроші Світового банку добудують очисні каналізаційні споруди. Цей кредит підприємство взяло у 2014 році для модернізації систем водопостачання й водовідведення.

"Очисні каналізаційні споруди в Кропивницькому на 90 відсотків зроблені й запущені в ручному режимі, – каже Микола Романюк. – Нам треба допрацювати їх для автоматичного режиму й вводити в експлуатацію. Також майже на 80 відсотків зробили 20 каналізаційних насосних станцій. З 10 водопровідних насосних станцій шість ввели в експлуатацію. Решту – завершуємо. Найголовніший об’єкт – водопровідні очисні споруди у Світловодську. Сподіваємося наступного року ввести в експлуатацію".

Ситуацію з розрахунками зі Світовим банком Микола Романюк назвав складною.

"Відбулися зміни в міністерстві. Раніше був Мінрегіон. Тепер – Мініфраструктури. Це потягло за собою зміни серед координаторів і підписантів. Також ситуація ускладнилася через зміну курсу долара. Останні платежі були в грудні. Сподіваємося, що вони таки підуть. Загальна сума кредиту – 47 мільйонів доларів. З них ми 32 мільйони вже заплатили. І плюс на три мільйони ще підписані акти. У нас погашення кредиту має відбутися упродовж 20 років. Але через воєнний стан, можливо, буде відтермінування чи якась допомога".

Стосовно вартості водопостачання й водовідведення, то новий керівник сказав: "Поки інформації про підвищення тарифу немає. Як буде далі, я не можу сказати".

Микола Романюк народився 10 серпня 1979 року на Полтавщині. Здобув освіту у державному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за спеціальністю водопостачання та водовідведення. Отримав фах інженера-будівельника.

Після закінчення університету з 2001 року працює на підприємстві ОКВП "Дніпро-Кіровоград". З 2016 року – заступник генерального директора ОКВП "Дніпро-Кіровоград" з технічних питань. З 15 травня 2023 року – виконуючий обов‘язків генерального директора компанії. Одружений, має двох дітей.

Чому звільнили Олександра Пісного

Голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд розповів, що минулого тижня відбулося два засідання робочої наради, на якій Олександр Пісний мав надати інформацію щодо виходу підприємства з кризової ситуації. Проте не зробив цього.

"Щомісячно борги підприємства зростають. За попередніми підрахунками, ми говоримо про те, що на кінець 2023 року сума боргу може складати 226 мільйонів гривень. Ще у 2021 році депутати створили спеціальну комісію та вивчали роботу "Дніпро-Кіровоград". Вже тоді працювали над проблемою, проте звіт від керівника на засіданнях так і не прозвучав. Профільні комісії обласної ради визнали роботу Олександра Пісного незадовільною. У зв'язку з цим було ухвалено рішення про зміну керівника".

Зі слів голови облради, нині новий керівник Микола Романюк має напрацювати план виходу підприємства з кризової ситуації. Щодо Олександра Пісного, то він залишається працювати на підприємстві на посаді заступника гендиректора з економічних питань.

Екскерівник підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний у коментарі Суспільному сказав, що поважає ухвалене рішення: "Я поважаю рішення власника, бенефіціара цього підприємства. Як було – ви бачили, як буде – побачите. Я вважаю, що підприємство працювало так як треба. Завдання було вижити і ми це зробили".

До призначення Миколи Романюка обов'язки генерального директора підприємства "Дніпро-Кіровоград" виконував Олександр Пісний. На цю посаду його призначили у грудні 2021 року, відповідний указ підписав ексголова Кіровоградської облради Сергій Шульга.

12 січня 2023 року СБУ вперше провела обшук на підприємстві "Дніпро-Кіровоград" у Кропивницькому. Олександр Пісний розповів – його підозрюють у тому, що він заволодів бюджетними грошима в особливо великих розмірах.

Вдруге працівники поліції та Служба безпеки України прийшли з обшуками додому до Олександра Пісного та його радника Сергія Кареліна 14 лютого цього року.

Підозра на керівника водоканалу впала через купівлю екскаватора-навантажувача Catterpillar.

На початок