Шулявка без Пушкіна: міськрада розгляне петицію про демонтаж пам'ятника російському письменнику

Шулявка без Пушкіна: міськрада розгляне петицію про демонтаж пам'ятника російському письменнику

Шулявка без Пушкіна: міськрада розгляне петицію про демонтаж пам'ятника російському письменнику
Пам'ятник російському письменнику Олександру Пушкіну в Києві. Фото: КМДА

Міська влада Києва розгляне петицію щодо демонтажу пам'ятника російського письменника Олександра Пушкіна на просп. Берестейському, 40. Про це йдеться на сайті КМДА.

Відповідна петиція менше ніж за тиждень зібрала необхідну кількість підписів. Електронне звернення вже надійшло на розгляд столичної влади.

"Пушкінопад вже відбувся у Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Чернівцях, Ужгороді, Мукачеві, Тернополі, Кропивницькому, Кременчуці, Кролевці, Конотопі, Чернігові, Полонному та інших містах і селах нашої країни", — зазначив автор петиції. Раніше Міністерство культури та інформаційної політики позбавило охоронного статусу два пам’ятники російському поету Олександру Пушкіну в Києві. Відповідний наказ підписав міністр Олександр Ткаченко.

Що відомо про пам'ятники радянським і російським діячам у Києві

У жовтні 2022 року біля Національного транспортного університету в Києві активісти демонтували пам'ятник символу "руського міра" поету Олександру Пушкіну.

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

У грудні 2022 року з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

25 січня у МКІП відбулося засідання експертної комісії, яка розглянула подання щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників Ватутіну та Чкалову. Пізніше Міністерство культури рекомендувало КМДА демонтувати та перенести пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

На початок