В Естонії стартують навчання НАТО за участі 14 тисяч військових

В Естонії стартують навчання НАТО за участі 14 тисяч військових

В Естонії стартують навчання НАТО за участі 14 тисяч військових
Фото: gov.uk/governmen

На території Естонії стартують масштабні навчання Північноатлантичного альянсу, у яких візьмуть участь 14 тисяч військовослужбовців із 11 країн.

Як повідомляє пресслужба уряду Великої Британії, зокрема, до маневрів долучаться понад 1500 британських військових.

"Понад 1500 військовослужбовців було розгорнуто для участі у навчаннях Spring Storm ("Весняний шторм"), які демонструють посилення бойової групи розширеної передової присутності під керівництвом Великої Британії до чисельності бригади. У рамках навчань 14 000 військовослужбовців з 11 країн НАТО продемонструють оперативну сумісність у багатопрофільних навчальних сценаріях", — йдеться у повідомленні.

В уряді зазначили, що навчання Spring Storm є найбільшими щорічними військовими навчаннями за участю бойової групи розширеної передової присутності НАТО під керівництвом Великої Британії. Сухопутні підрозділи, розкидані за складним та різноманітним ландшафтом Естонії, будуть випробувані в реалістичних сценаріях бою, включаючи штурм траншей, розвідувальні місії та тактику легкої піхоти, а також маневрах бронетехніки та загальновійськових боях.

"Сотні британських військовослужбовців з наших Збройних сил знову пройдуть навчання з особовим складом з одинадцяти країн НАТО, демонструючи силу нашої оперативної сумісності з країнами-партнерами та нашу спільну відданість Альянсу. У той час як російська армія продовжує своє незаконне вторгнення в Україну, загрожуючи стабільності в Європі, Велика Британія та наші союзники продовжуватимуть підтримувати Україну та захищати наші спільні цінності та свободу", — заявив міністр оборони королівства Бен Воллес.

Окрім наземних елементів двотижневих навчань, військовослужбовці Королівських Військово-повітряних сил проведуть навчання з розвідки та відпрацюють повітряно-наземну інтеграцію, а командос Королівської морської піхоти також проведуть навчання з нападу на берег, щоб перевірити можливості завдання Британією ударів з моря.

У навчаннях будуть залучені танки Challenger 2, бойові машини піхоти Warrior, CV90, Jackal, самохідні гаубиці CAESAR та інші артилерійські установки, у тому числі британські GMLRS та американські HIMARS. Підтримуватимуть навчання з повітря чотири вертольоти Wildcat і п'ять Apache, а також три винищувачі RAF Typhoon.

На початок