"Я їх вчу, що Україна – це друга мама": історія жінки з Тернопільщини, яка виховує семеро дітей

"Я їх вчу, що Україна – це друга мама": історія жінки з Тернопільщини, яка виховує семеро дітей

"Я їх вчу, що Україна – це друга мама": історія жінки з Тернопільщини, яка виховує семеро дітей
Суспільне Тернопіль

Надія Сенчишин – багатодітна мати. Жінка має сімох дітей. Старший син Надії зараз захищає Україну на передовій. Чоловік також воював, тепер реабілітується після поранення.

Надія Сенчишин розповіла Суспільному, перше правило для неї – виховати дітей патріотами.

Надія Сенчишин та її чоловік
Надія та її чоловік. Фото: Наталія Янусь

"Я знаю, що коло мене діти, панікувати не можна. Я їх вчу, що Україна – це друга мама. Я хочу сказати, що бути матір'ю під час війни – це важко, бо війна вносить свої корективи в життя. Діти весь час переживають за батька. Найстаршій дочці 25 років, другій дочці 23 роки, зять воює. У цій ситуації найстрашніше для мене – бачити, коли внуки беруть телефон, цілують його і кричать: "Тату". Старшій внучці 5 років і вона за тата хвилюється. Сину 19 з половиною років, він зараз воює. Він поїхав 20 січня 2022 року до "Да Вінчі", він був у нього до 20 квітня. Якраз почалася повномасштабна війна, він поїхав на півтора місяця. Він як сказав мені: "Мамо, я їду", я кажу йому: "Ти дорослий, тобі вже 18 років є, і я тебе завжди підтримаю".

Надія Сенчишин з Тернопільщини виховує семеро дітей
Жінка з чоловіком виховують сімох дітей. Фото: Наталія Янусь

Жінка каже, що завжди підтримуватиме своїх дітей.

"Підтримаю в їхніх здобутках і їхніх рішеннях правильних. Сину 18 років, дочка вчиться у восьмому класі – Ірина, Ангеліна – в шостому класі, Софія – в третьому класі. Навіть, якщо в нас немає бойових дій, дітям важко з тривогами. Колись, коли я була мала, було мені 7 років, в мене жила бабця і вона завжди розказувала про війну, – як це страшно. І вона казала: "Боже, нема нічого страшнішого за війну." І вона була права. І я дивлюся, що наші діти, коли виростуть, будуть казати: "Все, щоб не було війни".

Нагадаємо, команда "Суспільне Тернопіль" підготувала спецпроєкт до Дня матері. "Сила матері" – п'ять історій жінок, які виховують дітей під час війни, чекають на синів із фронту, захищають сім'ю та свою землю.

Дивіться більше про Надію Сенчишин та її родину

Читайте інші історії спецпроєкту "Сила матері"

Вибір редакції

На початок