Запоріжцям показали вуличну виставку "Таємниці Вознесенки"

Запоріжцям показали вуличну виставку "Таємниці Вознесенки"

Запоріжцям показали вуличну виставку "Таємниці Вознесенки" Суспільне Запоріжжя

12 липня на площі Маяковського у Запоріжжі відбулася вулична виставка історичних світлин «Таємниці Вознесенки». Фотоекспозицію створили задля реалізації проєкту "Яка твоя історія?"

Як зазначають організатори виставки, місце для її розміщення обрали не випадково. Адже, за допомогою ретро-світлин містяни мали нагоду дослідити історичну спадщину села Вознесенка, котре до середини XX століття знаходилося на місці сучасного центру Запоріжжя.

Запоріжцям показали вуличну виставку "Таємниці Вознесенки"Суспільне Запоріжжя

Післявоєнна забудова (після II Світової війни) сучасного центру Запоріжжя, фото: Суспільне Запоріжжя

Загалом, на 12 стендах розміщені старі фотокартки різної тематики, об’єднані місцем зйомки. Менеджер проєкту "Яка твоя історія?" Петро Бойко розповідає, що Вознесенка забудовувалась фрагментарно.

Запоріжцям показали вуличну виставку "Таємниці Вознесенки"

Менеджер проєкту "Яка твоя історія?" Петро Бойко розповів, що в 19 ст. за кількістю населення село Вознесенка значно переважало тодішній Олександрівськ, фото: Суспільне Запоріжжя

"Тому на світлинах можна побачити як нові забудови, де мешкали співробітники металургійних підприємств Запоріжжя, так і маленькі будинки під черепицею, або криті залізом - залишки села Вознесенка."

Представлена вулична виставка - один із етапів реалізації в Запоріжжі проєкту «Яка твоя історія?». Під час карантину його координатори почали збирати старі світлини містян, аби потім, за їхньою допомогою, відтворити історичні зміни Запоріжжя.

Запоріжцям показали вуличну виставку "Таємниці Вознесенки"

Один зі стендів вуличної виставки "Таємниці Вознесенки", фото: Суспільне Запоріжжя

Далі, як розповіла координаторка проєкту Наталя Лобач, потрібно було акумулювати отриману інформацію та додати її до архівних світлин:

"Ідея проєкту, аби до загальної історії додавати дуже таку історію точкову. Історію, яка дотична до моєї, до вашої історії, до родин людей, які тут жили,"- зазначила Наталя Лобач.

За словами старшого викладача кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького Національного університету Сергія Білівненка, подібні виставки викликають бажання не тільки творити щось нове у своєму місті, але й одночасно плекати та зберігати його історію:

"Якщо роздивитися на цих фотографіях, на цих локальних історіях, побачити, як створювалось це місто, яким чином, якими засобами воно творилося, якими зусиллями воно творилося, то з’являється до своєї історії, до свого міста, якийсь пієтетПієтет - це глибока повага, шанобливе ставлення до кого-, чого-небудь. певний."

Виставка "Таємниці Вознесенки" - це третій захід, котрий реалізується громадською організацією "Запорізьке наукове товариство імені Якова Новицького" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Дві попередніх виставки були присвячені «Старому Олександрівську» та «Соцмісту». Організатори проекту «Яка твоя історія?» кажуть, що збір матеріалів триває.

Що відомо

  • Вознесенка - село, засноване у 1596 році, було розташоване поблизу міста Олександрівська. Його територія є сучасною територією центру міста Запоріжжя. У Вознесенці в різні часи мешкало 1,5 - 4 тис. осіб. Була церква, магазин, школа, розвинута торгівля.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди