Українські стрибуни у воду кваліфікувалися до п'яти дисциплін в суперфіналі Кубка світу

Українські стрибуни у воду кваліфікувалися до п'яти дисциплін в суперфіналі Кубка світу

Українські стрибуни у воду кваліфікувалися до п'яти дисциплін в суперфіналі Кубка світу
Олексій Середа та Кирил Болюх. Фото: AP Photos

Хто пройшов до заключних стартів сезону в Німеччині.

Україна буде представлена в суперфіналі Кубка світу зі стрибків у воду. У серпні завершальний етап сезону-2023 прийматиме Берлін.

Цього року Кубок світу зі стрибків проходить в оновленому форматі. Суперфіналу навесні передували два етапи в китайському Сіані й канадському Монреалі, на яких збірна здобула два "срібла" й "бронзу".

Медалі України на Кубку світу 2023 року

  • "срібло": Олексій Середа / Кіріл Болюх (синхронні стрибки з 10-метрової вишки), Олексій Середа (стрибки з 10-метрової вишки)
  • "бронза": Середа / Болюх (синхронні стрибки з 10-метрової вишки)

Аби відібратися до суперфіналу, стрибунам України було необхідно потрапити до топ-18 спортсменів в особистих змаганнях або топ-8 — у командних.

У рейтингу Кубка світу після двох етапів тандем Середи та Болюха посідає друге місце в синхронних стрибках з вишки. А сам Середа пройшов до суперфіналу з третього місця в заліку індивідуальних змагань.

У жінок синхронні стрибки в Берліні виконуватимуть Ксенія Байло та Соф'я Есман. У заліку своєї дисципліни вони йдуть четвертими — за крок від нагород українки зупинялися на обох етапах у Китаї та Канаді.

У стрибках з 3-метрового трампліна виступатимуть Данило Коновалов та Олег Колодій. Свій найкращий результат сезону вони показали в синхроні у Сіяні, де посіли п'яте місце. У проміжному заліку тандем іде шостим, а в особистих змаганнях Коновалов пройшов до суперфіналу з 10-ї сходинки.

"Ці два етапи дуже важливі для нас. Ми випробували нові програми, подивилися на наших основних конкурентів у боротьбі за олімпійські ліцензії. Продовжуємо підготовку до основних стартів цього сезону, і після чемпіонату України буде сформовано команду, яка представить нашу країну на Європейських Іграх та чемпіонаті світу", — пояснив головний тренер збірної Ілля Целютін.

Хто кваліфікувався до суперфіналу КС-2023

  • Олексій Середа / Кіріл Болюх (синхрон, вишка) — 2 місце в заліку Кубка світу
  • Олексій Середа (вишка) — 3 місце
  • Ксенія Байло / Соф'я Есман (синхрон, вишка) — 4 місце
  • Олег Колодій / Данило Коновалов (синхрон, трамплін) — 6 місце
  • Данило Коновалов (трамплін) — 10 місце

Кубок світу зі стрибків у воду: що відомо

  • Поточний сезон Кубка світу — перший в оновленому форматі, після об'єднання турніру із серією змагань рівня Гран-прі.
  • Суперфінал Кубка світу в Берліні триватиме три дні — з 4-го до 6-го серпня.
  • До заключних стартів сезону в японській Фукуоці 14-30 липня проходитиме чемпіонат світу з водних видів спорту. Турнір зі стрибків у воду триватиме на ньому дев'ять днів (14-22 липня).
На початок