Чотириста сорок п'ятий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Чотириста сорок п'ятий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Чотириста сорок п'ятий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Військовий із зброєю. Фото: ПК "Південь"

Ніч з 13 на 14 травня в Одесі та області минула під сигнали повітряної тривоги. Більше про події в регіоні читайте у хроніці Суспільного.

На Одещині попрощались із 29-річним військовим, який загинув у Донецькій області

У смт Іванівка на Одещині 13 травня простились з 29-річним військовим Олександром Лисим. Чоловік загинув на Донеччині, у нього залишився син, повідомив голова Іванівської селищної ради Віктор Лобач.

Олександр пішов на фронт у березні 2022 року. Загинув на Донеччині внаслідок отриманих поранень.

В останню путь воїна провожали у рідній Іванівці. Жителі громади зустрічали героя живим коридором зі сльозами й на колінах.

Прощання з військовим Олександром Лисим у смт Іванівка
Прощання з військовим Олександром Лисим у смт Іванівка. Фото: Віктор Лобач/Facebook

Втратила батьків під час атаки на Одещину: 13-річна дівчина проходить реабілітацію

13-річна Аня, яка в липні 2022 року втратила батьків під час обстрілу Сергіївки на Одещині, проходить реабілітацію в дитячому таборі. Про це 13 травня розповіла Олена Зеленська.

Під час обстрілу дівчинку сховали між двома стінами, що її врятувало. Однак вона на власні очі побачила як загинули її батьки.

"Нині Аня фактично "оживає" після пережитого. Завдяки зусиллям фахівців із ментального відновлення вона згадала, як любила танцювати до війни. Аня – одна з учасниць дитячого табору Gen.Camp, що реабілітує дітей, які зазнали глибоких психологічних травм через війну", — зазначила перша леді України у своєму дописі.

Під час виконання бойового завдання в Бахмутському районі загинув військовий з Одеської області

Під час виконання бойового завдання в Бахмутському районі загинув військовий Дмитро Солоненко з Одещини. Про це повідомили в Нерубайській сільській територіальній громаді.

Церемонія прощання з військовим відбулася 13 травня на площі біля Катакомб у Нерубайській громаді.

Чотириста сорок п'ятий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Дмитро Солоненко. Фото: Нерубайська сільська територіальна громада

"Рівень ракетної загрози залишається високим": у Чорному морі напоготові чотири ракетоносії

У Чорному морі чергують чотири ракетоносії, серед яких є підводний човен. Максимальний залп ракет — до 25 "Калібрів". Про це 14 травня повідомили в ОК "Південь".

Загалом корабельне угрупування складається з 10 суден, які маневрують між мисом Тарханкут і Новоросійськом. Частину ракет, які були на споряджені, російські військові випустили під час нічної ракетної атаки.

"Рівень ракетної загрози залишається високим. Не нехтуйте попередженнями про повітряну тривогу, будьте зосереджені і відповідальні", — зазначили в повідомленні.

Вибір редакції

На початок