"Працюємо над новими пакетами допомоги": Кулеба пояснив, від чого залежить успіх контрнаступу України

"Працюємо над новими пакетами допомоги": Кулеба пояснив, від чого залежить успіх контрнаступу України

"Працюємо над новими пакетами допомоги": Кулеба пояснив, від чого залежить успіх контрнаступу України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Фото: Associated Press

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна потребує значних обсягів військової допомоги від союзників для проведення успішного контрнаступу проти російських сил.

Про це він заявив у відповідь на питання журналіста щодо термінів початку контрнаступу України під час під час брифінгу у столиці Швеції Стокгольмі, куди прибув для участі в Індо-тихоокеанському міністерському форумі Європейського Союзу.

"Моя відповідь дуже проста і відверта: замість того, щоб питати, коли почнеться контрнаступ, спитайте себе — чи зробили ви достатньо для того, щоб український контрнаступ почався та був успішним? Це питання, на якому ми хочемо, щоб усі були зосереджені. Ми постійно працюємо з усіма країнами над новими пакетами допомоги і так, ми працюємо з Німеччиною над новим пакетом допомоги. Німеччина вже багато зробила. Ми можемо обговорити терміни, звичайно, нам завжди потрібно все якнайшвидше. І ми цінуємо, коли бачимо всі зусилля для прискорення поставок. Це завжди дуже цінується", — зазначив урядовець.

Він нагадав, що в Україні вздовж лінії зіткнення тривають тяжкі бої.

"Кожен день ми намагаємося вибити ворога. Ворог намагається зайняти нові позиції, захопити більше території. Нічого, ніякого значного розвитку. І я думаю, що насправді це дуже погано, бо ми до цього звикли. Неможливо звикнути до смертей людей. Але тільки зараз я розумію, що означала назва знаменитого роману "На західному фронті без змін". Коли ти прокидаєшся, читаєш новини і, в цілому, робиш висновок, що все більш-менш тихо. Але там хтось гине, хтось воює за окоп, намагається його захистити, а хтось пробує захопити. Тож ми в очікуванні великих подій. І моя сьогоднішня робота, і ось чому я змінив свій графік. Ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати наші сили на місцях, і Європейський Союз має політичну волю та можливості для цього. Ось, чому я тут", — зауважив Кулеба.

Міністр додав, що Україна потребує як високотехнологічної зброї і техніки, так і витратних матеріалів та боєприпасів.

"Коли ти воюєш, тобі потрібно все. Буквально, починаючи від медичних машин для транспортування поранених солдатів з поля бою до ракет великої дальності, бронетранспортерів, F-16. Багато-багато всього", — зазначив він.

На початок