Міжнародна федерація важкої атлетики дозволила росіянам та білорусам змагатися у нейтральному статусі

Міжнародна федерація важкої атлетики дозволила росіянам та білорусам змагатися у нейтральному статусі

Офiцiйно
Міжнародна федерація важкої атлетики дозволила росіянам та білорусам змагатися у нейтральному статусі
Важкоатлетка Татьяна Каширіна з Росії, фото: GETTY IMAGES

Ще один олімпійський вид спорт повернув атлетів країн-агресорок.

Міжнародна федерація важкої атлетики (IWF) дозволила змагатися атлетам з Росії та Білорусі у нейтральному статусі на змаганнях. Відповідне рішення було ухвалене на онлайн засіданні Виконавчого комітету федерації, йдеться на офіційному сайті.

Повернення важкоатлетів з Росії та Білорусі буде відбуватися з дотриманням рекомендацій МОК на предмет їх нейтральності. Перш ніж допустити до змагань важкоатлетів, кожного з них перевірить "незалежна агенція", зазначено у заяві IWF.

"З початку цієї глибокої кризи, яка суттєво впливає на міжнародний спорт, IWF ретельно дотримується рекомендацій МОК", – вказано у заяві.

Допуск росіян та білорусів означає, що вони можуть заявитися на найближчий турнір серії Гран-прі, що пройде на Кубі (8-18 червня). Це буде третій з семи турнірів у кваліфікаційному періоді на Олімпіаду-2024.

Якби росіяни та білоруси пропустили змагання на Кубі, вони б втратили шанс виступити на Олімпіаді-2024 за правилами відбору. Вони також зможуть змагатися на чемпіонаті світу 2023 року (вересень, Саудівська Аравія).

Чому вони втратять шанс на Олімпіаду-2024, якщо пропустять турнір на Кубі?

  • Для відбору на Олімпіаду важкоатлети повинні обов'язково змагатися на двох відбіркових турнірах: ЧС-2023 та Кубок світу-2024.
  • Також обов'язковою є участь у щонайменше трьох з п'яти наступних стартів: ЧС-2022, континентальна першість-2023, Гран-прі на Кубі, Гран-прі в Катарі, континентальна-першість-2024.
  • Росіяни та білоруси уже пропустили ЧС-2022 та Євро-2023, відтак ще один пропущений старт з наступних п'яти означає для них автоматичне непотрапляння на Олімпіаду-2024.

Вибір редакції

На початок