Під час Каннського кінофестивалю Держкіно планує організувати фешн-вечірку Ukrainian Fashion Film Festival на віллі Домерг. Обіцяють показувати фільми про моду, пригощати українськими стравами, виступи українських зірок та продемонструвати шоу від кутюр. Про це повідомила журналістка Дарія Бадьор та зазначило "Детектор медіа".
Вхідний квиток на подію коштуватиме 200 євро, а виступатимуть Олег Скрипка, Камалія, Влад Ситник та Козак Сіромаха. Слоган події: "Паростки прадавнього коріння".
Журналістка "Детектор медіа" Лєна Чиченіна дослідила цю подію та з'ясувала, що "в анонсі немає переліку жодних фільмів про моду, а лише "Під час бойових дій" Артема Колюбаєва, голови Ради з державної підтримки кінематографії та партнера голови ОП Андрія Єрмака". Цією стрічкою Держкіно "демонструє досягнення сучасної української кіноіндустрії".
Нещодавно розслідувачі Bihus.Info виявили, що кінопродюсер Артем Колюбаєв був залучений до будівельного бізнесу, пов’язаного з обраним від "ОПЗЖ" народним депутатом Вадимом Столаром та підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком.

"Але особисто мене до глибини душі вразила навіть не стилістика піарників-початківців, а інше – Fashion Show. "Найкращі українські дизайнери продемонструють суть української моди – її драйв, етнічні впливи та кутюр. У показах візьмуть участь найяскравіші українські моделі". І змусило мене здригнутися лиш одне слово – "кутюр". Впевнена, що французи й взагалі очманіють", — пише Чиченіна.
Журналістка пояснює, що одяг от кутюр зазвичай дуже високої якості, створений з дотриманням безлічі правил високої моди, існують в одному екземплярі та називати свої колекції "кутюрними" мають право тільки французькі будинки моди.

Також Лєна Чиченіна звернула увагу на те, що на фото серед організаторів написана назва Державне агентство України з питань кіно, а в самому тексті анонсу — FTV UA (Fashion Tv Ua) та National Ukrainian Movie Agency.
"І хто його зна, що то таке, адже англійською назва інституції буде Ukrainian State Film Agency. Невже у Держкіно неправильно переклали власну ж назву?", — пише Чиченіна.

"Те, що ви бачите в перепостах про участь українських кінематографістів в Каннському кіноринку, — пітчинги проєктів, участь в нетворкінгових сесіях та ін. — відбувається без участі Держкіно. Це все — результат роботи українських продюсерів та продюсерок з іноземними колегами та підтримка Українського інституту", — зазначає Дарія Бадьор.
Як раніше повідомлялося, Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабінету Міністрів України через постанову № 203 від 07 березня про подовження повноважень чинного складу Ради з державної підтримки кінематографії.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!