Аборти на Черкащині: причини та статистика

Аборти на Черкащині: причини та статистика

Аборти на Черкащині: причини та статистика

На Черкащині за 2019 рік 2245 жінок перервали вагітність. Про це в ефірі Українського радіо Рось розповів завідувач відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології Владислав Починок.

За словами лікаря, 80-95% жінок переривають вагітність за власним бажанням. Завдання лікаря акушера-гінеколога - провести передабортне консультування, від цього може залежати подальше рішення пацієнтки. "Однак, в жодному разі фахівець не може тиснути на жінку. Адже для жінки аборт - це і так дуже психологічно-травматичний момент", - розповів акушер-гінеколог.

Аборти в Україні є законною медичною практикою протягом перших 12 тижнів вагітності, якщо її переривання відбувається за згодою жінки в офіційних медичних установах країни. Пацієнтам до 14 років та недієздатним особам аборт проводиться за заявою їх законних представників. Якщо особа досягла 14 років, вона має можливість самостійно приймати рішення та звернутися за медичною допомогою.

Перервати вагітність (з 12 до 22 тижнів) жінка зможе лише за медичними показаннями. До них належать: інфекційні та паразитарні хвороби (краснуха, туберкульоз та ін.), новоутворення, хвороби ендокринної та нервової системи.

З словами Владислава Починка, послуга має надаватися з використанням безпечних методів та дотриманням репродуктивних прав жінки. Він радить, жінкам, які вирішили перервати вагітність, не зверталися за допомогою до не ліцензованих установ та уберегтися від кримінальних абортів.

Зі слів лікаря, національна Служба Здоров'я України оплачує консультацію пацієнта, проведені лабораторні досліджень, які регламентовані протоколом надання медичної допомоги щодо переривання вагітності, але не забезпечує ліками, якщо це медикаментозний аборт.

Авторка Альона Ніколенко

­­­­­­­­­­­­Що відомо

  • У 2019 в Україні штучне переривання вагітності зробили майже 75 тисяч жінок. Про це 19 червня повідомив директор Департаменту реалізації політик Міністерства охорони здоров'я Андрій Гаврилюк. В 2018 році в Україні зробили 46 тис. 552 переривання вагітності. Різниця між 18-м та 19-м роками складає трохи понад 28 тисяч. Тобто кількість абортів у 2019 році збільшилися на 60% відсотків.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди