Доступність міст для людей з інвалідністю: у Чорткові триває семінар

Доступність міст для людей з інвалідністю: у Чорткові триває семінар

Доступність міст для людей з інвалідністю: у Чорткові триває семінар
Фото: Уляна Пчолкіна

Семінар "Першого контакту" для людей з інвалідністю триває у Чорткові до 15 травня. Про це розповів голова громадського об’єднання людей з інвалідністю "Вікторія" Іван Космина.

За його словами, у заході беруть участь 16 представників громадських організацій з Тернопільщини, а також Рівного, Львова та Києва. Організатори – Всеукраїнська громадська організація Група Активної Реабілітації (ГО ГАР).

"Лідери ГО "Група активної реабілітації" запросили мене, як колишнього свого учасника, адже 10 років тому я теж брав участь у таборі реабілітації в українському Криму. Цей табір тоді дуже вплинув на мене. Він дав мені стимул розвиватися, рухатися вперед, бо я побачив, що є люди з інвалідністю, які живуть, вони активні та досягають своїх цілей. З того часу, а саме з 2013 року я займаюся активною громадською діяльністю. На цьогорічному семінарі обговорили досвід лідерів. І от найважливіше, що ми обговорили – це термін, який має назву "Перший контакт". Це, коли людина з інвалідністю спілкується з людиною, яка тільки отримала травму. Вона передає свій досвід, спілкується з рідними людини, яка травмувалася, вчить користуватися колісним кріслом. Ми там ділилися досвідом. Зокрема, я розповідав про власну боротьбу за доступність населених пунктів для людей з інвалідністю", – розповів Іван Космина.

У Чорткові триває семінар
У Чорткові триває семінар. Фото: Уляна Пчолкіна

Іван Космина живе у селі Вільхівчик Гусятинської селищної громади Чортківського району. З 2015 до 2020 року був депутатом Гусятинської об’єднаної територіальної громади. За словами чоловіка, у його громаді ігнорують права людей з інвалідністю.

"Під час ремонту доріг та тротуарів, їх жодним чином не пристосовують до потреб людей на кріслах колісних. До прикладу, так було у Гусятині", – каже активіст.

Також він розповів, що цьогоріч вдалося реалізувати власний проект "Фенікс", а саме реставрувати старий мотоцикл.

"Це мотоцикл діда, який я відремонтував упродовж трьох років та пристосував для поїздок на інвалідному візку. Там була рама, двигун стояв у кутку. Купував багато запчастин, переобладнували. "Коляску" переробляли під мене, вона розширена, занижена і подовжена. Я побачив подібний мотоцикл на американському сайті та спробував зробити схожий вдома. І в мене вийшло".

Реставрований мотоцикл Івана Космини
Реставрований мотоцикл Івана Космини. Фото: Іван Космина

У майбутньому Іван Космина планує поїздку на цьому мотоциклі у Карпати, щоб показати суспільству, що люди з інвалідністю можуть жити активно та подорожувати на мотоциклі.

Вибір редакції

На початок