Безоплатна допомога при інсульті: скільки грошей платить НСЗУ та що робити пацієнтам, якщо просять гроші

Безоплатна допомога при інсульті: скільки грошей платить НСЗУ та що робити пацієнтам, якщо просять гроші

Безоплатна допомога при інсульті: скільки грошей платить НСЗУ та що робити пацієнтам, якщо просять гроші
Карета швидкої допомоги. Ілюстративне фото: unsplash

Якщо лікарня має договір з НСЗУ на пакет “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”, пацієнт, якому встановили такий діагноз, має отримати лікування та реабілітацію безоплатно, оскільки за нього вже заплатила держава. Про це в етері Суспільне. Спротив розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак. На Рівненщині є вісім лікарень, які надають допомогу при інсульті та мають договір з НСЗУ.

Майже пів мільйона гривень за лікування понад 36 тисяч пацієнтів з інсультом виплатила лікарням Національна служба здоров’я України. Про це повідомили у пресслужбі НСЗУ. Допомогу при інсульті надають в 229 лікарнях України, які мають договір з НСЗУ на пакет “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”. Найбільше пацієнтів отримали таку допомогу за програмою медгарантій в м. Києві, Дніпропетровській, Харківській, Львівській та Київській областях.

Хто може розраховувати на безоплатне лікування гострого інсульту

"Безоплатну допомогу можуть отримати всі, кому вона потрібна, хто має ознаки інсульту і неважливо, чи людина потрапила в лікарню через карету швидкої меддопомоги, чи родичі самі змогли її завезти.

Будь-яка людина, якій встановили цей діагноз, має отримати все безоплатно, оскільки за це сплачує НСЗУ закладам, з якими укладено договори. У мережі закладів у кожному регіоні їх є достатньо".

Як дізнатися, що заклад має пакет НСЗУ на лікування інсульту

"Якщо ви потрапляєте в лікарню каретою швидкої, в кожному регіоні є маршрути пацієнтів і якщо швидка встановлює, що це інсульт, вони чітко знають, до якої найближчої лікарні, законтрактованої на інсульт, привезти.

Якщо ви потрапляєте через самозвернення, а найближча лікарня не має контракту на послуги по лікуванню інсульту, людині дають стабілізаційну меддопомогу, але для того, щоб надати кращу і в повному обсязі допомогу, її перемаршрутизують каретою швидкої, за яку платить НСЗУ, у той заклад, де нададуть повний обсяг меддопомоги.

Золоте правило при ознаках інсульту — викликати швидку, оскільки інсульт — це ургентний випадок і бригади карети швидкої навчені працювати з перших хвилин для того, щоб зберегти життя пацієнта".

Скільки грошей на одного пацієнта платить НСЗУ

"Ми сплачуємо за кожен конкретний випадок і тариф залежить від того, якої складності меддопомогу будуть надавати. Найменший тариф — 14 900 гривень, але якщо людині треба застосувати тромболітичні засоби, то тариф становить 62 тисячі гривень, а якщо випадок ще складніший — 131 тисяча гривень. Ці тарифи покривають повний обсяг меддопомоги.

Хочу наголосити, що в тариф включається також дослідження КТ, тобто ніхто не має права вимагати за нього оплату. Це також стосується реабілітації в гострому періоді. Так само кожен пацієнт після інсульту має право пройти безоплатну реабілітацію, за яку також заплатить НСЗУ, щоб відновити якість свого життя".

Якщо лікарня має пакет допомоги і просить заплатити за послуги: що робити?

"1677 — гаряча лінія НСЗУ, який дозволить вам швидко відновити свої права. Звертайтеся до головного лікаря і попереджайте його про те, що вас захищає договір з НСЗУ на безоплатне лікування і ви знаєте про обсяг надання меддопомоги. Це стосується не лише КТ, а й застосування тромболітичних засобів, які в окремих закладах продають, щоб їх використати у лікуванні. Якщо головний лікар вам не допомагає, пишіть звернення до НСЗУ на сайті".

Яка ситуація на Рівненщині

На сайті НСЗУ є інформація про вісім лікарень, які уклали договір з НСЗУ на пакет “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”:

  • КНП "Рівненська центральна міська лікарня"
  • КП "Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка"
  • КНП "Дубенська міська лікарня"
  • КНП "Березнівська центральна міська лікарня"
  • КНП "Сарненська центральна районна лікарня"
  • КНП "Вараська багатопрофільна лікарня"
  • КНП "Володимирецька багатопрофільна лікарня"
  • КНП "Рокитнівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування"

Дата завершення дії договору з НСЗУ — 31 грудня 2023 року.

У 2021 році журналісти агенції "Четверта влада", яка виготовляла розслідування для Суспільного, з'ясовували, скільки і чому довелось платити пацієнтам за "безкоштовну медицину" на Рівненщині та з чим в реальності стикалися пацієнти. А у 2023 році журналісти агенції вивчали, чому у Рівненській ЦМЛ медична реабілітація після інсультів не є безплатною попри те, що лікарня отримує гроші від НСЗУ.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок