У Білорусі у селах біля кордону з Україною масово встановлюють сирени

У Білорусі у селах біля кордону з Україною масово встановлюють сирени

ЗМІ
сирена, система оповіщення
Система оповіщення. Фото: Getty Images

У Білорусі у населених пунктах поблизу кордону з Україною масово встановлюють систему оповіщення про повітряні тривоги.

Сирени з'являться на будівлях сільрад, дитячих садків, шкіл та колгоспів, пише Flagshtok.

Видання зазначає, що гомельське обласне управління МНС закуповує послуги із модернізації автоматизованої системи централізованого оповіщення населення прикордонних районів області.

Системи оповіщення встановлять у 52 населених пунктах у 8 районах (переважно в сільській місцевості). З обласного бюджету було витрачено понад 433 тисячі рублів. Систему мають намір запустити до грудня 2023 року.

Зазначається, що основну частину систем оповіщення встановлять у Гомельському, Добрушському, Брагінському, Лоївському, Наровлянському та Єльському районах. Саме їх у лютому 2022 року російські війська використали для вторгнення в Україну.

На схемі зазначено населені пункти, де планується встановити систему оповіщення.

На схемі зазначено населені пункти, де планується встановити систему оповіщення
На схемі зазначено населені пункти, де планується встановити систему оповіщення. Інфографіка Флагштока

Що відомо про Білорусь і війну РФ в Україні

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022 року у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

16 січня у Білорусі розпочалися спільні льотно-тактичні навчання російської та білоруської військової авіації, які тривали до 1 лютого.

На початок