"Вони завжди поруч": про роботу медичних сестер та їх внесок у перемогу України

"Вони завжди поруч": про роботу медичних сестер та їх внесок у перемогу України

"Вони завжди поруч": про роботу медичних сестер та їх внесок у перемогу України
Міжнародний день медичної сестри. Фото: Суспільне Вінниця

Неофіційно їх називають "янголами у білих халатах", офіційно їхня посада звучить медична сестра, а віднедавна ще й медичний брат. 6 років тому на Вінниччині їх було близько 20 тисяч, нині вдвічі менше. Про це Суспільному розповіла очільниця обласного Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна.

12 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день медичних сестер. Таких фахівців нині дуже бракує. Крім того, понад сотня медичних сестер в лавах ЗСУ надають допомогу пораненим на полі бою, а кілька десятків рятують людей на деокупованих територіях.

Щодня по кілька десятків разів медична сестра Катерина Антонова робить перев’язки на голові та спині. У відділенні де працює – немає легких пацієнтів. Тепер хоч і непросто, але значно легше, ніж у березні 22-го року.

"Зараз поступають пацієнти, де вже була надана допомога в клінічному лікувальному закладі. Приїздять сюди для подальшого лікування, реабілітації. Коли йшли бої за Київ, сюди везли, тут діставали кулі й осколки", – розповіла старша медична сестра Катерина Антонова.

Медична сестра
Фото: Суспільне Вінниця

Практично, всі місця заповнені та дівчата встигають кожному пораненому бійцю надати допомогу, розповів оборонець Дмитро. Він родом із Харківщини, поранення отримав у Бахмуті.

"Це серйозно. Це я вам скажу, це краще, ніж вдома. Таке ставлення як в дитячому садку за тобою", – розповів оборонець Дмитро.

Медична сестра
Фото: Суспільне Вінниця

У відділенні реанімації та анестезіології іншої лікарні Вінниччини. Надає медичну допомогу тут Дмитро Волос.

"Поступила пацієнтка після операції. Ми її приймаємо та проводимо інтенсивна терапія", розповів медбрат відділення анестезіології та реанімації Дмитро Волос.

Медична сестра
Фото: Суспільне Вінниця

Лікують пацієнтів і у травматології. З перших днів повномасштабного вторгнення пішов боронити Батьківщину Борис. У листопаді отримав важке поранення. Ногу та руку, каже, йому врятували медики Вінниччини. 6 місяців був прикутий до ліжка. Цього тижня почав робити перші кроки. Поруч медсестри.

"Вони завжди з нами. Лікар робить свою роботу колосальну, але медсестри, вони завжди поруч. Прийдуть на допомогу, послухають", – розповів військовий Борис.

Медична сестра
Фото: Суспільне Вінниця

До лютого 2022-го готувала операційні у Сєвєродонецьку Олена Лисицька. Через війну вимушена була залишити рідне місто. Тепер працює в одній із лікарень Вінниччини.

"Лікарня де працювала, вже немає. На 70 відсотків місто зруйноване", – розповіла операційна медична сестра Олена Лисицька.

Медична сестра
Фото: Суспільне Вінниця

Колег із інших регіонів приймають, бо потрібно підтримати своїх, та й не вистачає тепер медичних сестер, розповіла очільниця обласного Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна.

"У нас більше 100 медичних сестер мобілізовані, служать в ЗСУ. Надають допомогу на полі бою. Працюють тактичними медиками. 90% добровольці", – зазначила очільниця обласного Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна.

Медична сестра
Фото: Суспільне Вінниця

Крім того, ще 32 медичних сестри нині погодились працювати вахтовим методом на деокупованих територіях. У них нині свій медичний фронт. На передовій і в тилу. Рятувати як цивільних, так і військових – все, аби якнайшвидше наблизити перемогу.

На початок