У події в межах "Єврофестивалю" взяв участь митець російського походження

У події в межах "Єврофестивалю" взяв участь митець російського походження

У події в межах "Єврофестивалю" взяв участь митець російського походження
Фото: Tate Photography (Robin Clewley)

У події Late at Tate: The Spirit of Eurovision, що пройшла 4 травня у межах програми "Єврофестивалю" у Ліверпулі, взяв участь Вєня Крутіков — ліверпульський мультидисциплінарний художник і співзасновник The Kazimier, який має російське походження. На це звернула увагу українська мисткиня Алевтина Кахідзе у Facebook.

У галереї "Тейт Ліверпуль" пройшов захід Late at Tate Liverpool, натхненний духом "Євробачення", з живою музикою, перформансами, майстер-класами, дискусіями, імерсивними інсталяціями. У ньому взяли участь молоді митці, які взаємодіяли із колекцією сучасного мистецтва.

На сайті VisitLiverpool у описі події пишуть про учасників: "В іншому місці Веня Крутіков, ліверпульський мультидисциплінарний художник і співзасновник The Kazimier, створить серію світлових проєктів в галереях, які змінять їхній вигляд і відчуття".

Українська художниця, перформансистка та медіахудожниця Алевтина Кахідзе висловилася у Facebook про участь Вєні Крутікова у заході, що пройшла в межах "Єврофестивалю".

"Я вважаю, що через рік не треба нічого вже пояснювати щодо росіян поруч із українцями окрім простих слів — МИ ПРОСИМО АБИ ЇХ НЕ БУЛО ПОРУЧ — ЯКЩО ГОВОРИТЕ ПРО ПІДТРИМКУ — ЗРОБІТЬ ЦЕ! Ну не помруть вже вони від цього!

"Євробачення", яке ми не можемо мати вдома через війну, і отримали місто для проведення! Але ж чому без росіянина! А ще співзасновником бару "Казимир"? Щоб не розслаблялися, напевно", — пише Кахідзе.

Алевтина Кахідзе додала: "Ця людина давно поїхала з Росії, але ж чому я маю сидіти та гуглити його, знайти, як він говорить з Ульяновском".

Суспільне Культура знайшло розмову Вєні Крутікова з Ульяновском на YouTube, викладену 12 лютого 2021  року. На другій хвилині відео він говорить, що, хоч народився у Росії, проте буде говорити англійською, бо так йому зручніше. Модераторкою розмови була Ася Філіппова — директорка Центру Творчих Індустрій "Фабрика" у Москві.

Ця онлайн-зустріч відбулася у межах програми UK-Russia Creative Bridge 2020-21, її організував Відділ культури та освіти Посольства Великої Британії в Москві за підтримки Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку.

На сторінці в інстаграмі Вєні Крутікова під його ім'ям написано "USSR -> Liverpool"

У події в межах "Єврофестивалю" бере участь художник російського походження
Фото: скріншот з Інстаграм @kromavision

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок