У Буковинському медуніверситеті розпочалися вибори ректора: як голосують

У Буковинському медуніверситеті розпочалися вибори ректора: як голосують

У Буковинському медуніверситеті розпочалися вибори ректора: як голосують
Фото з виборчої дільниці, де голосують за кандидатів на посаду ректора БДМУ. Фото: Суспільне Чернівці

У Буковинському медичному університеті розпочалися вибори на посаду ректора. Керівника вишу обирають усі викладачі, вибрані представники-студенти та інші працівники закладу. Станом на 10:00 проголосували понад 180 виборців.

Про це у коментарі Суспільному сказав голова виборчої комісії університету Олександр Буряк.

Всього на виборах можуть голосувати понад 800 людей, з них 125 – студенти.

Голосувати можна на одній дільниці, яка розташована за адресою вулиця Олександра Богомольця, 2. Вона працюватиме до 15:00.

Фото з виборчої дільниці, де голосують за кандидатів на посаду ректора БДМУ
Виборці голосують за кандидатів на посаду ректора БДМУ. Фото: Суспільне Чернівці

Хто балотується

На посаду ректора претендують четверо кандидатів:

  • Оксана Андрієць — працювала завідувачкою кафедри акушерства і гінекології. Закінчила Чернівецький медичний інститут. З 2014 по 2019 рік очолювала департамент охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації. З жовтня 2021 року виконує обов'язки ректора за призначенням МОЗ.
  • Ігор Шкробанець – закінчив Чернівецький державний медичний інститут за спеціальністю „Лікар-педіатр”. З 2007 року по 2014 рік очолював управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Працював професором кафедри менеджменту охорони здоров'я медуніверситету імені Богомольця. Очолює лікувально-організаційне управління Національної академії медичних наук України. На місцевих виборах 2020 року був обраний депутатом до облради від політичної партії "За майбутнє". На декількох виборах балотувався до обласної та Верховної Ради від "Партії регіонів".
  • Ігор Геруш — з 2011 року працює проректором з науково-педагогічної роботи університету. Закінчив Чернівецький медінститут. Був завідувачем кафедри біоорганічної, біологічної та клінічної хімії.
  • Олександр Іващук — був проректором з наукової роботи та міжнародних зв'язків університету. Також був професором кафедри хірургії та урології, а також завідувачем кафедри онкології та радіології. Працював лікарем хірургом.

Коли оголосять результати

За словами Олександра Буряка, результати виборів будуть відомі за три-чотири години після завершення голосування. Комісія підрахує голоси та складе протокол.

Переможе кандидат, який отримає понад 50% голосів виборців, які є у списку. Якщо за жодного кандидата не проголосує стільки людей, оголосять другий тур виборів – до нього пройдуть двоє кандидатів, які набрали найбільше голосів виборців.

Раніше Суспільне розповідало у відео, що відомо про кандидатів, які балотують на посаду ректора БДМУ:

Що відомо про вибори ректора БДМУ:

  • Ректора Буковинського медичного університету обирають раз на п'ять років.
  • Попередні вибори ректора відбувались у лютому 2022 року. Тоді до другого туру пройшли Оксана Андрієць та Віталій Максим’юк. Втім ректора не обрали, бо більшість голосів була "проти всіх".
  • У другому турі за кандидата Віталія Максим'юка проголосували 255, за його опонентку Оксану Андрієць — 182. Жоден з кандидатів не отримав половини голосів від явки. Проти усіх проголосував 331 виборець.
  • 3 попереднім керівником вишу Тарасом Бойчуком завершився контракт. Він очолював заклад протягом двох каденцій, відтак втретє не міг подавати свою кандидатуру.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Вибір редакції

На початок