"Мало хто хвилюється, всі готуються". 11-класниця з Кропивницького – про складання мультипредметного тесту

"Мало хто хвилюється, всі готуються". 11-класниця з Кропивницького – про складання мультипредметного тесту

"Мало хто хвилюється, всі готуються". 11-класниця з Кропивницького – про складання мультипредметного тесту
Кропивничанка Марія Тимченко третім предметом тестування обрала біологію. Фото Марії Тимченко та УНІАН

3 травня в Україні завершилась реєстрація на мультипредметний тест. На Кіровоградщині на тестування зареєструвались 6591 учасник. Чи вистачає знань, які дають на уроках у школі та чи усім потрібен репетитор і скільки коштують його послуги? Як готується до тестування розповіла 11-класниця кропивницького ліцею нових технологій навчання Марія Тимченко.

Два предмети – українська мова й математика – для цьогорічного мультитесту є обов’язковими, до трійки наймасовіших з-поміж предметів на вибір увійшли історія України, іноземні мови та біологія.

Реєстрацію на тестування клас, в якому навчається Марія, проходив централізовано: "Все відбулось дуже швидко, без проблем. Нас в класі 26 людей, усім допомогли зареєструватися вчителі прямо в школі".

Третім предметом мультитесту дівчина обрала біологію. Крім неї, цей предмет третім обрали ще двоє її однокласників: "Решта класу обрали історію України та англійську мову – приблизно порівну людей".

Чи вистачає знань, які дають на уроках

Тем, які вивчають в 11-му класі, не достатньо для успішного складання мультипредметного тесту, вважає Марія Тимченко. З її слів, підготовка потребує повторення матеріалу і за попередні роки: "Програмою 11-го класу не передбачене повне повторення. Тому доводиться займатися додатково, після уроків".

Коли почала готуватись

Інтенсивну підготовку до складання мультипредметного тесту Марія розпочала в січні 2023 року: "Дуже мало моїх однокласників і ровесників з інших шкіл розпочали підготовку раніше. Наприклад, у десятому класі чи з початку цього навчального року. Тут, думаю, все залежить від бази знань, яку дають в тій чи іншій школі та індивідуальних особливостей випускників".

Додатково дівчина займається математикою та біологією: "З репетитором займаюсь математикою – самій складно розібратись, але це у кожного індивідуально. Додаткові заняття з біології організувала наша шкільна вчителька. Це, знаю, розповсюджена практика – багато вчителів після уроків організовують такі безкоштовні уроки з багатьох предметів для зацікавлених, їх відвідують не лише 11-класники, а й, наприклад, ті, хто готується до шкільних олімпіад. Щоправда часто такі заняття відбуваються під час канікул. Додаткові заняття з біології у нас в школі відбуваються двічі на тиждень".

Репетитор – це дорого?

З репетиторами займаються майже всі однокласники, з різних предметів, розповіла дівчина: "Більшість, як я, "підтягують" математику, займаються англійською, багато хто ходить на курси з історії".

Мама 11-класниці Тетяна Тимченко сказала, що донька додатково займається математикою раз на тиждень. Вартість занять з репетитором, з її слів, не обтяжує сімейний бюджет: "Година заняття коштує як два комплексні обіди (200 гривень – ред.)".

Зі слів жінки, вартість занять залежить від предмета і репетитора, і, за даними її дослідження цін, коливається в межах від 200 до 500 гривень за заняття: "Насправді дуже складно знайти вільного репетитора і узгодити час занять – це ж ті самі шкільні вчителі та викладачі університетів, які мають основну роботу".

Чи допомагають демонстраційні варіанти тестів

У підготовці до тестування, за словами Марії Тимченко, допомагають демонстраційні варіанти тестів з кожного предмету, які є у вільному доступі, адже подібні питання будуть під час офіційного тестування: "Інформація з демоверсій тестів дає загальне розуміння того, що на нас очікує. Плюс питання мультитесту перегукуються з питаннями ЗНО попередніх років, які теж є у вільному доступі – матеріалу для підготовки достатньо. Всі говорять, що мультипредметний тест складати легше ніж зовнішнє незалежне оцінювання, тому мало хто хвилюється. Принаймні, в моєму оточенні".

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок