Пожежі уразили понад п’ять тисяч гектарів території парку "Білобережжя Святослава", що на Кінбурні — Міндовкілля

Пожежі уразили понад п’ять тисяч гектарів території парку "Білобережжя Святослава", що на Кінбурні — Міндовкілля

Пожежі уразили понад п’ять тисяч гектарів території парку "Білобережжя Святослава", що на Кінбурні — Міндовкілля
На карті показано ураження пожежами території національного природного парку "Білобережжя Святослава" за період 24.02.2022 — 23.03.2023. Фото: arcgis.com. Карта моніторингу пожеж у результаті бойових дій

З початку повномасштабного вторгнення військ Росії на територію України на Кінбурнському півострові зафіксували 131 пожежу, яка уразила понад п’ять тисяч гектарів території парку "Білобережжя Святослава".

Про це 11 травня повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України у Telegram.

"Більшість пожеж повторювались і уражали одну й ту саму ділянку кілька разів. Про це свідчить аналіз, який зробили працівники нацпарку "Білобережжя Святослава" на підставі даних із супутників Sentinel-2", — йдеться в повідомленні.

За даними Міністерства, через пожежі на території півострова постраждали до чотирьох мільйонів дерев. Остаточно підрахувати збитки внаслідок пожеж можна буде лише після деокупації території.

Що відомо про Кінбурнську косу

  • Кінбурнська коса — піщана коса, розташована в Миколаївській області, є частиною Кінбурнського півострова і має статус першого в Україні регіонального ландшафтного парку. До окупації на півострові довжиною близько 40 км було найбільше в Європі поле диких червонокнижних орхідей, ліси, а також рожеві озера і понад 4700 видів тварин.
  • Російські збройні сили зайшли на територію півострова у березні 2022 року зі сторони суходолу в Херсонській області. Це дозволило їм встановити контроль над значною ділянкою морської акваторії Чорного моря, адже коса розташована в стратегічному місці — тут сходяться виходи із портів Херсона (Херсонський морський торговельний порт) та Миколаєва (Морські торгові порти (МТП) "Миколаїв", "Ольвія" та "Ніка-Терра"). Окупувавши косу, російські військові фактично заблокували виходи з цих портів. Контролюючи Кінбурнську косу, російські військові постійно обстрілюють Очаків.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок