Мати, померла від голоду. У Музеї спротиву Голодомору в Дніпрі з'явився новий експонат

Мати, померла від голоду. У Музеї спротиву Голодомору в Дніпрі з'явився новий експонат

Мати, померла від голоду. У Музеї спротиву Голодомору в Дніпрі з'явився новий експонат
Фото: Суспільне Дніпро

У дніпровському Музеї спротиву Голодомору з’явився новий експонат — макет пам’ятника авторства місцевого скульптора Олександра Зобенка.

Про значення скульптури Суспільному розповів керівник музею Олександр Сухомлин.

За його словами, скульптор Олександр Зобенко готував макет на конкурс, утім ідея не перемогла, тож пам’ятник так і не звели. Скульптура зображає матір, яка померла від голоду, та живого сина поруч.

Мати, що померла від голоду. У Дніпрі в музеї спротиву Голодомору з'явився новий експонат
Фото: Суспільне Дніпро

В руках жінка тримає колоски, які збирала, аби нагодувати дитину.

"В руках у хлопчика, в кулаці стиснутому — там хрестик, тобто мати передала віру. Зокрема, ми бачимо відбиток черевика. Це нас відсилає до загонів активістів, що відбирали останнє зерно у тих, хто не виконав план зернозаготівель", – розповів виконувач обов'язків директора музею Олександр Сухомлин.

Що відомо про Музей спротиву Голодомору в Дніпрі

  • У лютому 2020 року міськрада Дніпра вирішила створити окремий тематичний музей спротиву Голодомору. Як повідомила тоді голова громадської ради при Дніпровській міській раді, історик Лілія Богачева, комунальний заклад культури «Музей спротиву Голодомору» було створено з урахуванням пропозицій круглого столу. Ініціативу підтримала влада, наукова спільнота області та міста, дві громадські ради – при міськраді та облдержадміністрації, Національний музей Голодомору-геноциду, Інститут дослідження Голодомору та Інститут національної пам'яті.
  • У музеї діє кілька експозицій. Одна з них присвячена історичним подіям, які передували Голодомору, друга – безпосередньо Голодомору в Україні та у Дніпропетровській області, третя – життю українців після того періоду.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок