Актори хмельницького театру повернулись з гастролей у Молдові

Актори хмельницького театру повернулись з гастролей у Молдові

Актори хмельницького театру повернулись з гастролей у Молдові
Фото: Театр Старицького

Актори Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького повернулись з гастролей у Молдові. У Кишиневі та місті Бєльці зіграли дві вистави. Гастролі відбувалися у межах програми "2023 рік української культури в Республіці Молдова".

Про це Суспільному Хмельницький розповів директор театру Андрій Ковальчук.

У молдовському місті Бєльці актори показали виставу "Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці", у постановці головного режисера Хмельницького обласного музично-драматичного театру і мені Михайла Старицького Дмитра Гусакова. Вистава мала успіх у глядачів і була для них зрозумілою, каже режисер.

"Ми зробили актуальний текст по виставі, потім цей текст за допомогою гугл перекладача переклали на румунську. І потім цей варіант ми дали філологу, який знає румунську мову і вона зробила правки. Потім ми це розбивали на двісті шість слайдів. Це дуже важливий досвід, щоб дати можливість іноземному глядачу зрозуміти нашу українську культуру", — розповів Дмитро Гусаков.

На фото фрагмент вистави в Кишиневі.
На фото фрагмент вистави в Кишиневі. Фото: Театр Старицького

За його словами, у Кишиневі актори зіграли для дітей постановку "Книга Джунглів" за книгою Кіплінга "Мауглі".

Театр ім. М. Старицького долучився до програми "2023 рік української культури в Республіці Молдова" всією командою, каже директор Андрій Ковальчук.

"Мета — це популяризація української творчості й мистецтва на теренах Республіки Молдова. І друга, найважливіша мета — це підтримка тимчасово переселених осіб з України. Підтримка наших українців, наших побратимів, які з різних міст: Кременчука, Маріуполя, Херсону, могли у Молдові подивитись наші вистави безкоштовно", — розповів Андрій Ковальчук.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок