Ні їсти зварити, ні попрати. У Кропивницькому півтори тисячі людей живуть тиждень без води

Ні їсти зварити, ні попрати. У Кропивницькому півтори тисячі людей живуть тиждень без води

Доповнено
Ні їсти зварити, ні попрати. У Кропивницькому півтори тисячі людей живуть тиждень без води
Фото: Суспільне Кропивницький

"Ні їсти зварити, ні попрати, ні покупатися" – так кропивничанка Юлія Марченко розповідає про тиждень життя без водопостачання. Таких як вона півтори тисячі – це жителі мікрорайону Завадівка у Кропивницькому, сказала заступниця квартальної мікрорайону Людмила Войнова. Воду людям подає "Інгульська шахта". Суспільне розповість, чому її немає тиждень.

Чому немає води

У мікрорайоні Завадівка Кропивницького тиждень немає водопостачання, розповідає місцева жителька Юлія Марченко. Зі слів жінки, має запас технічної води у бідонах.

"У відрі літрів сім не більше – це та, що придатна для пиття та приготування їжі. Сьогодні машина розвозила воду, але я не встигла її набрати, бо була на роботі. У такому випадку їдемо та купуємо її у баклажках".

Ні їсти зварити, ні попрати. У Кропивницькому півтори тисячі людей живуть тиждень без води
Кропивничанка Юлія Марченко показує запас води. Фото: Суспільне Кропивницький

Воду людям в цистерні з водоканалу привіз водій Олександр Кушнір: "Думаю, будемо возити до десятої години вечора, а може й довше, якщо люди будуть брати".

Ні їсти зварити, ні попрати. У Кропивницькому півтори тисячі людей живуть тиждень без води
Водій водоканалу привіз жителям Завадівки воду у цистерні. Фото: Суспільне Кропивницький

"Ми подзвонили у міську раду, щоб нам дали машину з водою і ось третій день її возять", – говорить Людмила Войнова.

"Люди були налаштовані перекрити дорогу і не дати можливість працівникам шахти добиратись на роботу. У суботу нам повідомили, що у шахти немає грошей, аби відремонтувати цю поломку, техніки, бензину та людей. Ми тиждень не можемо попрати одяг, нормально приготувати їсти. Такі масштабні аварії у нас стаються раз на два місяці", – каже кропивничанка Катерина Білоусова.

Жителька Анна Роздорожня говорить, проти, щоб подавали воду з Дніпра: "В нас тут вода є регулярно і вона краща. У мене донька живе в місті, то я знаю, що таке дніпровська вода. Нас все влаштовує і більша частина людей не згодні на це".

Ні їсти зварити, ні попрати. У Кропивницькому півтори тисячі людей живуть тиждень без води
Кропивничани, які лишились без води, зібрались на акцію. Фото: Суспільне Кропивницький

Що пропонує міська рада

Що можна зробити, аби перебоїв з водопостачанням не було, людям приїхав пояснити заступник міського голови Олександр Мосін. З його слів, надали міську техніку для ремонту водопроводу "Інгульської шахти", який вийшов з ладу. Розглянуть можливість виділення грошей з резервного фонду на заміну зношеної труби.

"Ми побували на місці аварії, поспілкувавшись з керівництвом "Інгульської шахти". Вирішили засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Розглянемо можливість виділення грошей на проєктування. Також розберемося у питанні щодо можливості забезпечення мікрорайону водопостачанням від мережі обласного водоканалу".

На питання чому раніше не вирішили проблему, відповів так: "Коли ставилось питання про передачу мереж підприємству "Дніпро-Кіровоград", то було видно у якому стані вони перебувають. Їх треба утримувати і вкладати туди гроші. Щоб побудувати нові, потрібно десятки мільйонів гривень. Як ми знаємо, фінансова ситуація в обласному водоканалі нині не найкраща".

Що пропонує керівник "Дніпро-Кіровоград"

Директор обласного комунального підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександр Пісний пояснив, не можуть подати воду жителям мікрорайону Завадівка, хоча технічно така можливість є. Шахта має укласти з підприємством угоду про це.

"Ми можемо подати Дніпровську воду до резервуара Інгульської шахти хоч сьогодні, як робили це торік на виконання протоколів військової адміністрації. Але у даній ситуації виникає фінансове питання, оскільки "Інгульська шахта" не платоспроможна. Тому ніхто не буде подавати воду безкоштовно коштом інших абонентів. Треба спочатку укласти договір".

Нині ведуть перемовини з донором щодо надання обладнання для будівництва нового водогону, яким зможуть подавати воду в мікрорайон Завадівка.

"Треба прокласти 12 кілометрів нового водогону, наразі виконані 50% його проєктування. "Інгульська шахта" не проти передати нам повністю весь комплекс водопостачання, але це не так все просто. Тут мають бути рішення обласної ради та Кабінету міністрів. Тому така передача майна може затягнутись на декілька років".

Позиція шахти

Коли в мікрорайоні буде вода і чи планують передавати комплекс водопостачання "Дніпру-Кіровоград", Суспільне поцікавилось у директора шахти Ігоря Малишевського. У телефонній розмові він сказав, водопостачання відновлять сьогодні (12 травня) до кінця дня. Більше коментувати нічого не буде, бо немає таких повноважень.

"Інгульська шахта" входить до складу державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Помічниця генерального директора Олександра Марценюк сказала, що керівник на лікарняному. Нададуть відповідь на запит Суспільного, у який спосіб розв'язуватимуть питання з водозабезпеченням у мікрорайоні Завадівка.

Суспільне поцікавилось у місцевих жителів, чи відновили водопостачання, Катерина Білоусова сказала, що води немає. Це інформація на 12 травня.

На початок