Дивацькі свята в Україні та світі: хроніка на 2020 рік

Дивацькі свята в Україні та світі: хроніка на 2020 рік

Дивацькі свята в Україні та світі: хроніка на 2020 рік

Звісно, в Україні є офіційний календар із затвердженими державою святами, в які нам дозволяється відпочивати від роботи. Але свято — це щось більше, ніж просто дата. Свято — стан душі, дуже близький кожному українцеві.

Можливо, ми переживаємо не найкращі часи та змушені справлятися з негараздами. Та що нам заважає скористатись міжнародним календарем — і створювати собі альтернативні свята самостійно. Просто почуватись добре в цей день, дарувати настрій іншим. Для цього ми виписали деякі дивні, але дуже близькі українцям дати, які варто святкувати. І пам’ятайте: нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди!

Раніше ми вже розповідали про державні свята України та церковні свята України на 2020 рік.

11 січня — Міжнародний день "дякую"

Історія походження цього свята трохи заплутана. В одних джерелах пишуть, що ініціатором є всесвітня організація ЮНЕСКО. В інших вважають, що цю дату "винайшла" американська компанія Hallmark, що спеціалізується на виготовленні привітальних листівок. Так чи інакше, в усьому світі в цей день заведено говорити "дякую тобі" та посміхатися зовсім незнайомим людям. А рекордсменом з "подяк" вважається місто Нью-Йорк: слово "дякую" звучить там найчастіше.

Читайте також: "Всесвітній день подяки. Які науково доведені переваги є у відчуття вдячності"

26 січня — День без інтернету

Ще в далеких 2000-х, коли інтернет тільки почав входити в наше буденне життя, Британський Інститут соціальних винаходів придумав таке собі свято-застереження: Міжнародний день без інтернету (International Internet-Free Day). В цей день заведено повністю присвятити себе родині та близьким та ні в якому разі не виходити «в мережу». Британські вчені, виходить, ще тоді знали про нас все — наскільки залежними ми виявимось з часом. Рекомендуємо проводити це свято не тільки раз на рік, а якомога частіше — за можливості.

17 лютого — День спонтанного прояву доброти

Взагалі це свято виникло як ініціатива однойменної благодійної організації в США (Random Acts of Kindness Foundation), заснованої в 1995-му році. Але постулати "Дню доброти" настільки "загальнолюдські", що його спокійно можна (та навіть потрібно) святкувати в Україні. Наприклад, за оригінальним сценарієм в цей день пропонується подарувати квіти муніципальному працівникові (скажімо, водію маршрутки), помити чиюсь машину, принести на роботу ранкової кави зі смаколиками. Словом, де б ви не були в цей день, робіть щось добре, нехай і невелике за масштабами.

22 лютого — День кішки в Японії

В Японії завжди було дуже особливе ставлення до цих тварин. Вважається, що кішка потрапила в цю країну в 6 віці нашої ери — і з того часу, в період Хейан (794—1192), її активно зображали в книгах та на картинах. Японці, як ніхто інший, сприймають усю загадковість природи цих створінь — і вважають, що людство й досі по-справжньому не приручило кішок. Радше це вони самі обрали жити з людьми. Щоб краще розуміти братів наших менших, в країні створили не тільки загальнонаціональне свято, а і виконавчий комітет Дня кішки.

26 лютого — День неквапливості

Це свято придумали італійці у 2007-му році. Це не дивно, якщо згадати святу любов цього народу до сієсти: ніщо не може порушити його спокій з 13 до 16 годин. Але з часом ідея "Дню неквапливості" розповсюдилась — і свято стало міжнародним. Адже темп нашого сучасного життя все більше прискорюється, тому ми зараз як ніколи потребуємо легальної можливості натиснути на кнопку "стоп". Впроваджуйте це свято хоча б раз на місяць — і буде вам щастя.

Читайте також: "12 речей, яких варто навчитись, аби стати кращими та щасливішими"

3 квітня — Всесвітній день вечірки

В США полюбляють ідеї, які об’єднують соціум. Так і з цією датою. Можна подумати, що американці придумали таке свято просто в силу своєї легковажності. Але насправді історія походження є трохи іншою. Все почалося з науково-фантастичного роману "Політ" письменниці Ванни Бонта (Vanna Bonta), події в якому закінчуються 3 квітня 2000 року — датою, коли все людство має об’єднатися на загальній вечірці. Ідея загальнолюдської вечірки прижилась не тільки в Америці, а і в усьому світі.

4 травня — День Зоряних війн

Якщо ви не знали, світ поділяється рівно на дві половини: тих, хто обожнює кіноепопею "Зоряні війни" та тих, хто ще просто не встиг її подивитись. Власне, це свято і запрошує останніх доєднатись до одного з найбільших кінокультів у світі. А тих, хто вже є фанатами — передивитись улюблені стрічки чи просто зібратись с друзями та обговорити те, як змінились їхні життя після знайомства з цим всесвітом, який дарує надію на краще кожному.

31 травня — Всесвітній день білявок

Пам’ятаєте ті наївні та трохи дикуваті часи, коли на наших просторах були популярними стереотипні анекдоти про білявок? Добре, що це вже у минулому. Але цей день святкують досі. Вже не через якийсь "особливий статус" цих жінок, а радше іронічно або як нагадування про те, що всі ми — особливі, незалежно від кольору шкіри, волосся, очей та інших характеристик.

18 червня — День паніки

Міжнародний День паніки поки що не має офіційного статусу, але інформація про нього все активніше розповсюджується в інтернеті. Бо, напевно, саме завдяки мережі людство змогло краще розібратись у власних відчуттях та світосприйнятті. І ділитися історіями, які раніше у суспільстві було заведено замовчувати. Загалом "ціль" свята — зняти почуття провини за власну емоційну слабкість чи відчуття "перенавантаження". Випустити пар, поділитись з кимось своїми почуттями. Не панікувати.

Читайте також: "Як здолати стрес, не полишаючи робочого місця"

17 липня — Всесвітній день емодзі

Можна довго про це сперечатись та відстоювати чистоту писемної та усної мови, але факт залишається фактом. Навіть в Україні люди все активніше користуються месенджерами та спілкуються в них за допомогою емодзі. "Спрощення" мови — це не є чимось добрим або поганим, просто ознака нашого часу. Якщо дуже постаратись, за допомогою смайликів можна навіть написати поему чи коротку новелу.

12 вересня — Міжнародний день в’язання гачком

Наші бабусі в’язали, наші матері в’язали, а чим ми гірші? Це свято насправді дуже корисне та рекомендоване тим, хто занадто багато часу проводить за комп’ютером. Працюючи за ноутбуками, ми втрачаємо деякі важливі фізичні навички, наприклад, маємо абсолютно нерозвинену легку моторику рук. А в’язання — дуже корисна протиотрута від таких неприємних наслідків діджітал-епохи.

9 жовтня — Всесвітній день яйця

Кожна друга п’ятниця жовтня — офіційне свято для всіх, хто полюбляє омлети та усі інші різновиди яєшні. В українському контексті цей день набуває особливого значення, адже яйця супроводжують нас у найскрутнішу хвилину та навіть під час подорожей залізною дорогою. Ми додаємо яйця в салати, накладаємо омлет на білий хліб та в цілому не задумуємось над питанням, що було раніше: курка чи яйце? Відповідь очевидна.

27 листопада — Чорна п’ятниця

В цей день весь світ вирушає в торгові центри, витрачає гроші, скуповує речі — словом, займається шопінгом так, ніби робить це вперше. Річ у тому, що саме під це свято багато магазинів та торгівельних майданчиків готують величезні знижки — і тому варто помітити "Чорну п’ятницю" у своєму календарі, щоби щось вигідно купити. Навіть якщо ви не полюбляєте капіталістичні відносини та культ споживання — хоча б раз на рік дозвольте собі таку слабкість.

2 грудня — Національний день шльопанців

У 2007-му році це свято придумали у Новій Зеландії, бо там буквально в кожного жителя цієї чудової країни є хоча б одна пара шльопанців. Українцям "день шльопанців" також має бути духовно близьким. Адже куди ми тільки їх не надягаємо: в поїзд, зі шкарпетками на вулицю, влітку, восени та весною, в душ — можна стверджувати що це також один із найпопулярніших видів взуття в нашій країні. Бо ми любимо легку ходу — і так крокувати по життю.

Категорії