Очікуваний контрнаступ можливо не повністю відновить суверенітет України — Зеленський

Очікуваний контрнаступ можливо не повністю відновить суверенітет України — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський, 10 травня 2023 рік
Президент України Володимир Зеленський, 10 травня 2023 рік. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікуваний контрнаступ Сил оборони можливо не "повністю відновить суверенітет України".

Про це він сказав в інтерв'ю BBC.

"Не можна з упевненістю сказати, що цей контрнаступ повністю відновить суверенітет України. Очікування від нього — іти вперед та не допустити замороження конфлікту й повторення Мінських угод", — сказав президент України.

Він зазначив, що у разі недостатніх успіхів українського контрнаступу деякі країни можуть схиляти до переговорів з Росією.

"У разі недостатньо вагомих успіхів контрнаступу деякі країни можуть тиснути й схиляти до переговорів з РФ, однак жодна з них не має права змушувати поступитись територією", — підкреслив Зеленський.

І додав, що Україна відкрита для консультацій з боку інших країн.

"Вони можуть консолідувати свої сили, давати консультації Україні, допомагати, пропонувати будь-що. По-перше, ми всі вільні й відкриті, і кожен має право і свободу на те, щоб запропонувати свою допомогу чи ні, свої думки тощо. Але не тиснути з цим, тому що війна йде у нас. І не можна змушувати Україну відступити від своїх якихось цінностей, інтересів. Не можна змусити Україну просто віддати територію", — наголосив президент.

Що відомо про український контрнаступ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

На початок