Померла зв'язкова командирів УПА Катерина Щерба

Померла зв'язкова командирів УПА Катерина Щерба

Померла зв'язкова командирів УПА Катерина Щерба
Facebook/Андрій Садовий

У середу, 10 травня, померла зв'язкова трьох командирів УПА Катерина Щерба на псевдо "Олеся". Про це повідомив мер Львова Андрій Садовий.

"Вчора (10 травня, — ред.) на 95-му році життя померла Катерина Щерба на псевдо "Олеся". Вічна пам'ять людині, котра все життя присвятила Україні", — каже Андрій Садовий.

Чин похорону діячки національно-визвольного руху розпочнеться завтра, 12 травня, о 13:00, в капличці на вулиці Пекарська, 52. Катерину Щербу поховають на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря.

Що відомо про Катерину Щербу "Олесю"

Катерина Щерба народилася у селі Виспа Івано-Франківської області. Її мати була активісткою "Союзу українок", а батько — постійним головою місцевої філії товариства "Просвіта"

Протягом 1943-1945 років жінка була зв'язковою командира УПА Романа Шухевича, командира 13 воєнної округи УПА "Лисоня" Омеляна Польового та курінного сотні окремого призначення "Сіроманці" Дмитра Карпенка. У будинку батька Катерина Щерба допомагала лікувати хворих та поранених повстанців. Для цього пройшла курси медсестер.

"Одного разу Катерину Щербу мало не арештували. Уникнути цього їй допомогли люди. Задля безпеки, залишаючись у підпіллі, вона часто змінювала міста, переїздила, міняла квартири. Потім вийшла заміж і змінила прізвище. Переїхала до Львова і так загубилася для НКДБ. Закінчила Львівський університет. Спершу вступила на німецьку філологію, потім перевелась на українську", — йдеться у повідомленні.

Після війни Катерина Щерба розпочала вчительську кар'єру. Викладала українську мову та літературу в Львові. Коли Україна здобула незалежність, стала однією з перших членкинь "Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби".

Вибір редакції

На початок