У Львові облаштують музей художника Володимира Патика

У Львові облаштують музей художника Володимира Патика

У Львові облаштують музей художника Володимира Патика
Робота художника Володимира Патика. Фото: Суспільне Львів

У Львові планують облаштувати музей Володимира Патика. Він буде на вулиці Матейка 4, наразі там обстежують приміщення та готують документацію для ремонтних робіт. Дружина художника Романна Патик розповіла Суспільному, що для експозиції передасть музею твори Володимира Патика.

Картини митця Володимира Патика зараз зберігає його дружина Романа Патик у своїй квартирі. Одну із експозицій вона розмістила на своїй кухні.

"Патик сказав, що у селі дуже часто був голод, але Бог створив так мудро село, що його рятує риба в річці. Батько на ніч ставив спеціальну таку штучку, я не знаю як вона називалася, і на ранок завжди в нас була свіжа риба, вона нас рятувала від голоду. І тому він рибам присвятив картини", — розповідає дружина Володимира Патика Романна.

У Львові облаштують музей художника Володимира Патика
Картини Володимира Патика на кухні його дружини Романи Патик. У експозиції роботи, присвячені рибам, які за словами Володимира Патика, рятували село від голоду. Фото: Суспільне Львів

Картини розміщені і в інших кімнатах квартири. Жінка каже, за життя не дозволяла чоловікові тримати в руках щось важче пензля або ложки. За словами Романи, її чоловік любив малювати сільські пейзажі.

У Львові облаштують музей художника Володимира Патика
Жінка художника Володимира Патика Романа тримає перший олійний малюнок митця, який він намалював без вчителя. Фото: Суспільне Львів

Продавши одну з картин Володимира Патика, вони купили автівку і подорожували Україною. Художник малював, а Романна збирала історії та байки. Жінка каже, що перегородила колишню спальню, зробила її меншою, а в іншій кімнаті зберігає твори митця.

У Львові облаштують музей художника Володимира Патика
Кімната у якій Романа Патик зберігає роботи свого чоловіка, художника Володимира Патика. Фото: Суспільне Львів

Власниця планує передати картини у музей Володимира Патика. Його облаштують на вулиці Матейка 4.

"Для того щоб пані Рома могла популяризувати свого чоловіка, щоб проводили виставки в інших музеях і в приватних галереях, запрошували гостей пані Рома сказала, що вона готова передати музею праці, свою колекцію. Там дійсно є такі гарні шедеври, які навіть не були ще на виставках. І люди самі приходили і казали, що шкода, гарно було б якби був музей", — говорить голова фундації Володимира Патика Марта Пиріг.

У Львові облаштують музей художника Володимира Патика
Роботи художника Володимира Патика. Фото: Суспільне Львів

Музей облаштують у приміщенні обласної ради. Площа близько 200 кв метрів. За словами директора Ігоря Тимця, для початку там потрібно зробити ремонт.

"Це має бути мультимедіа. Мають бути голографічні проектори, нові технології, нові підходи. Ми не будемо відкривати всіх таємниць, звичайно, але нас чекає ще довга робота. Треба відновити приміщення, воно є пам’яткою архітектури. Ми будемо робити зондування: чи збереглися розписи, чи потребує реставрації", — каже директор обласного історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець.

Наразі напрацьовують проєктно-кошторисну документацію для ремонтних робіт та обстежують приміщення.

На початок