Депутат Шахов хоче монополізувати ринок систем оповіщення, а раніше його соратник мав такий бізнес у РФ — розслідування

Депутат Шахов хоче монополізувати ринок систем оповіщення, а раніше його соратник мав такий бізнес у РФ — розслідування

ЗМІ
Депутат Шахов хоче монополізувати ринок систем оповіщення, а раніше його соратник мав такий бізнес у РФ — розслідування
Народний депутат Сергій Шахов, виступає за трибуни парламенту, під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 5 листопада 2021 року, фото: УНІАН

Депутат від групи "Довіра" Сергій Шахов хоче запровадити в Україні нові системи оповіщення і просить на проєкт гроші у міжнародних партнерів. При цьому Шахов перебуває в розшуку у справі про приховування майна, а його адвокат стверджує, що депутат нібито лікується в Киргизстані.

Про це йдеться у розслідуванні видання Hromadske.

Так, зазначається, що Шахов нібито планує за 5-7 років встановити близько 150 тисяч гучномовців різних моделей по всій Україні, і для цього лише на 2023 рік, за його підрахунками, необхідно $500 млн. Кошти на втілення проєкту депутат просить в урядів західних партнерів.

Шахов обгрунтовує необхідність встановлення нових систем тим, що старі не є ефективними, зокрема спрацьовують не у всіх районах Києва та не спрацювали вчасно у момент російського удару по Краматорську 8 квітня 2022 року.

При цьому журналісти з'ясували, що соратник Шахова Микола Самбожук раніше мав подібний бізнес у Росії. Однією з його російських компаній є "Техногенні системи безпеки для моніторингу надзвичайних ситуацій", яка була ліквідована у 2016 році.

Вона займалася тим же, що і "Укржелдоравтоматика": впроваджувала і забезпечувала системи оповіщення.

Також протягом розслідування з'ясувалось, що Самбожук має російські паспорти, хоч і вже недійсні.

Наразі ж Шахов намагається запровадити бізнес, пов'язаний з системами оповіщення, вже в Україні через "Укржелдоравтоматику", з якою своєю чергою пов'язаний Самбожук.

При цьому Шахов запитує інформацію про роботу та впровадження систем оповіщення у місцевої влади за сприяння прем'єр-міністра Шмигаля.

Як пише Hromadske, це може загрожувати тим, що треті особи отримають віддалений доступ до пультів управління.

"Зрештою, йдеться про набагато більшу загрозу, ніж просто вигода. Якщо плани Шахова будуть реалізовані, то компанія "Укржелдоравтоматика", до складу якої входить людина, яка отримала паспорт громадянина Росії, стане монополістом на українському ринку систем оповіщення", — підсумували у розслідуванні.

Вибір редакції

На початок