У Рівнераді пояснили, чому не почали очищати притоки річки Устя

У Рівнераді пояснили, чому не почали очищати притоки річки Устя

У Рівнераді пояснили, чому не почали очищати притоки річки Устя
На тлі Валентини Веремко — одна з приток Усті, річка Тиннівська. Вона схожа більше на меліоративний канал та проходить через земельні угіддя біля приватного сектора/Колаж: Суспільне Рівне

Очищення приток річки Устя у Рівному, яке мали почати у 2022 році, поки не стартувало через обмеження, яке наклав уряд на виконання певних видів робіт. Про це під час засідання виконкому заявила начальниця відділу захисту довкілля Департаменту економічного розвитку Валентина Веремко. При цьому вона запевнила, що плани на це — "грандіозні".

Чому очищення залишилось у планах

Очищення приток річки Устя — Тиннівська та Боярчик — мали розпочати у 2022 році, але капітальні видатки заборонені, зазначила Валентина Веремко:

"Ми не мали можливості реалізувати заходи програми розчищення, упорядкування малих річок та охорони підземних вод від забруднення. У звʼязку з встановленим обмеженням над здійсненням видатків з місцевих бюджетів, які затверджені постановою 590. Надіємося на швидку перемогу".

У 2021 році екологи розробили техніко-економічне обґрунтуванняЦе комплект розрахунково-аналітичних документів, що містять основні технічні і організаційні рішення, розрахунково-кошторисні, оціночні та інші показники, що дозволяють розглядати доцільність і ефективність інвестиційного проекту. на розчищення двох приток річки Устя.

"Маємо плані грандіозні, тому що програма включає 198 заходів. Вона спрямована на те, щоб вирішити питання гідрологічного стану наших річок, озер і підземних вод. Зараз постанова дає можливість лише на реконструкцію каналізаційних мереж", — говорить начальниця відділу захисту довкілля.

Чому очищення приток — важливе

У 2021 році доцент кафедри екології НУВГП Ігор Статник розповів Суспільному про стан водойм у Рівному. Він наголосив, що річки Тиннівська та Боярчик перебувають у поганому стані, і вони – одні з причин забруднення Усті, гідропарку та Басівкутського водосховища.

"Ми маємо відкриті зливові системи. І говорити про відновлення гідропарку і про відновлення річки Устя, коли ми не вирішуємо питання приток – це втрата часу і грошей. Біля "Агроресурсу" ми спостерігали – реальна стічна вода. Ми провели дослідження і по азоту нітритному йде перевищення в 180 разів", – розповідає Ігор Статник.

Репортаж Суспільного від 2021 року про те, у якому стані річки Боярчик та Тиннівська

Науковець у 2021 році перевіряв Устю в чотирнадцяти локаціях протягом всієї її довжини. І зафіксував, що через відсутність очисних споруд на підприємствах і природоохоронних смуг в неї потрапляють отруйні сполуки та нітрати з полів.

Протягом останніх років в річці Устя щороку влітку спостерігається масовий мор риби.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок