Трамп не назвав Путіна воєнним злочинцем і не сказав чи хоче перемоги України у війні

Трамп не назвав Путіна воєнним злочинцем і не сказав чи хоче перемоги України у війні

Дональд Трамп
Експрезидент США Дональд Трамп виступає у Манчестері в межах нової передвиборчої кампанії, 27 квітня 2023 року, фото: AP

Колишній президент США Дональд Трамп під час дебатів заявив, що вважає повномасштабне вторгнення РФ в Україну помилкою Путіна, але відмовився називати президента РФ воєнним злочинцем. Він також не відповів на питання чи хоче, аби Україна перемогла у війні.

У заході, організованому CNN, Трамп відмовився відповісти на питання чи вважає він Путіна воєнним злочинцем.

"Я думаю, що це не варто зараз виносити на обговорення. Якщо ви скажете, що він воєнний злочинець, буде набагато важче укласти угоду, щоб зупинити війну", — сказав він.

Експрезидент США вважає, що звинувачення проти Путіна мають обговорюватися "пізніше".

Трамп назвав Путіна "розумним хлопцем", який "зробив величезну помилку".

"Він не дурний і дуже хитрий. На мою думку, Путін зробив серйозну помилку. Його помилка полягала у вторгненні (в Україну, — ред.). Він би ніколи не вдерся, якби я був президентом», маючи на увазі вторгнення Росії в Україну", — сказав він.

Під час дебатів ведуча попросила Трампа сказати під запис, що він підтримує Україну і її перемогу у війні.

"Я не думаю про виграш і програш, я думаю про те, щоб розв'язувати проблему. Я хочу, щоб усі припинили вмирати. Вони вмирають і росіяни, і українці. Я хочу, щоб вони перестали вмирати", — сказав він.

Трамп також заявив, що зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським і президентом Росії Володимиром Путіним і зупинить війну в Україні "за 24 години".

Колишній кандидат у президенти від республіканців Кріс Крісті розкритикував Трампа і назвав його "маріонеткою Путіна".

"Дональд Трамп сьогодні ввечері відмовився сказати, що хоче перемоги України у війні з Росією. Ще один доказ того, що він продовжує залишатися маріонеткою Путіна", — написав він у Твіттер.

Що відомо про ордер на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей. Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

МКС може притягти вище керівництво Росії до відповідальності за три види порушень міжнародного права: воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Депортація дітей, щодо якої видали ордер на арешт Путіна, підпадає під перший пункт.

Водночас МКС не може засудити за злочин агресії — факт нападу Росії на Україну. Оскільки ані Україна, ані Росія не ратифікували основоположний документ суду — Римський статут. Аби засудити РФ та Путіна за факт нападу, потрібно створити спеціальний трибунал.

Україна працює над створення спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочини в Україні не тільки з початку повномасштабної війни, а з початку агресії 2014 року.

Вибір редакції

На початок