"Надіємося на повернення жінок". У Миколаєві протягом 2023 року зменшилася кількість пологів

"Надіємося на повернення жінок". У Миколаєві протягом 2023 року зменшилася кількість пологів

"Надіємося на повернення жінок". У Миколаєві протягом 2023 року зменшилася кількість пологів
Ілюстративне фото: УНІАН

Медики Миколаєва з січня до квітня 2023 року прийняли 648 пологів. Протягом аналогічного періоду у 2022 році в міських лікарнях відбулися 796 пологів. Міська влада планує укрупнити пологові будинки.

Розповіла під час брифінгу 10-го травня начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міськради Ірина Шамрай.

Станом на травень 2023 року обласний центр приймає породіль з деокупованих територій Миколаївщини та Херсонщини. Але, за словами Ірини Шамрай, кількість пологів у 2023 році зменшилася.

"Ми надіємось на те, що будуть повертатися наші жінки, будуть повертатися вагітні. Сьогодні наші пологові будинки беруть усіх пацієнток з деокупованих територій, з міста Херсона, ми нікому не відмовляємо", — говорить Ірина Шамрай.

Пологові будинки, в яких відбувається менш як триста пологів на рік – моя така думка – вони не мають права на існування. Там недостатня кваліфікація лікарів, неможливо забезпечити цілодобове надання неонатологічної допомоги й реанімаційної допомоги.

Ірина Шамрай розповіла про плани з укрупнення пологових будинків Миколаєва — об’єднання трьох пологових будинків в один.

"Було прийнято рішення ще до війни – створення перинатального центру другого рівня на базі 3-го пологового будинку. Тому що – ви знаєте, наші пологові будинки №1 і №2 – вони розташовані у пристосованих приміщеннях, а 3-й пологовий будинок – це типовий пологовий будинок, які будувалися на той час. І його потужність – приймати до п'яти тисяч пологів на рік", — розповіла Ірина Шамрай.

За словами начальниці управління охорони здоров’я, пропозиції щодо об'єднання полових будуть погоджуватися на рівні Міністерства охорони здоров’я протягом шести місяців після того, як закінчиться воєнний час.

"І за результатами погодження уже будуть виноситися усі ці питання на сесію – місцева влада буде вирішувати, як функціонувати далі комунальним закладам охорони здоров’я, тому що вони перебувають у власності міської ради", — каже Ірина Шамрай.

Станом на травень 2023 року, зі слів Ірини Шамрай, усі пологові міста будинки працюють та забезпечені усім необхідним.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок