Чому у Полтавській міськраді хочуть змінити секретаря: думки депутатів та Андрія Карпова

Чому у Полтавській міськраді хочуть змінити секретаря: думки депутатів та Андрія Карпова

Чому у Полтавській міськраді хочуть змінити секретаря: думки депутатів та Андрія Карпова
Суспільне Полтава

У Полтавській міській раді не змінили секретаря. Це питання, зокрема, мали розглянути 10 травня під час сесії, однак цього не відбулося через відсутність кворуму, повідомив секретар міськради Андрій Карпов. Не прийшли представники від фракцій «Партія простих людей Сергія Капліна», «Європейська Солідарність та «За майбутнє».

10 травня під час сесії Полтавської міськради мали розглянути два питання про звільнення з посади секретаря міської ради Андрія Карпова тапро обрання нового. На засідання прийшли 12 із 42 депутатів. Це представники трьох фракцій – «Свобода», «Рідне місто» та «Слуга народу». Останні дві й ініціювали розгляд цих питань, розповів Андрій Карпов.

"За пропозицією 14-ти депутатів. Вони зібрали підписи, і я скликав сесію", - каже секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Чому у Полтавській міськраді хочуть змінити секретаря: думки депутатів та Андрія Карпова
10 травня 2023 року. Сесійна зала Полтавської міськради. Суспільне Полтава

"Він колись пішов з колишнім мером (Олександр Мамай – ред.) в коаліцію. Ми опозиційно налаштовані до Мамая, а за Мамаєм стоїть ціла його фракція «За майбутнє». Вони узурпували два роки тому владу в місті, поставили своїх керівників і намагалися два з половиною роки керувати цим всім процесом.Сьогодні не може бути 99 відсотків влади у місті у фракції «За майбутнє». Вони повинні поступитися. А він (Карпов – ред.) повинен це організувати", - пояснює голова фракції «Рідне місто» Полтавської міськради Олександр Удовіченко.

"У Полтаві не працюють основні механізми, які мають працювати. Ми всі бачимо, в якому стані Полтава. Якщо сесія не проводиться, рішення не приймаються, тоді треба міняти. Це як капітан команди. Якщо він домовився з командою і команда грає – тоді все в порядку. Якщо це не працює, тоді треба змінювати. Будемо визначатись. Можливо, це буде декілька кандидатів", - розповідає голова фракції «Слуга народу» Полтавської міськради Антон Ярмолюк.

Чому у Полтавській міськраді хочуть змінити секретаря: думки депутатів та Андрія Карпова
Сесія не відбулась, через відсутність кворуму. Суспільне Полтава

"Сесії не збираються якраз через те, що деякі фракції у повному складі, наприклад, «Слуга народу», не відвідують сесії, тому іноді не вистачає кворуму по якихось питаннях. Я розумію, мати по якимсь питанням якусь окрему думку або голосувати «так», або утриматися, або бути «проти». Але не ходити на сесії – це просто зневажати своїх виборців" - говорить секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Не прийшли на сьогоднішню сесію депутати від фракцій «Партія простих людей Сергія Капліна», «За майбутнє» та «Європейська Солідарності». Зокрема, представником останньої є Андрій Карпов.

Чому у Полтавській міськраді хочуть змінити секретаря: думки депутатів та Андрія Карпова
Частина депутатів не прийшла на сесію. Суспільне Полтава

"На сесію, яка буде з питаннями військових, на сесію, яка буде з питаннями людей, ми обов’язково на неї прийдемо. Цю сесію скликали не ми, і ми свої підписи не ставили. Тому ми вирішили не йти на сесію. Сесію ініціювали «Рідне місто» і «Слуга народу», - каже голова фракції «За майбутнє» Полтавської міськради Євген Дикань.

Наступну сесію планують на 12 травня. Там мають розглянути близько 130 питань, розповів Карпов.

"Я відкритий до співпраці з усіма насправді. Єдиний аргумент – те, що вони хочуть до влади. Кулуарно розказують, що партія влади повинна мати секретаря у Полтаві. Маєте голоси (необхідно 22 голоси, аби обрати нового секретаря міської ради – ред.) – маєте секретаря міської ради. Немає голосів – поки що я буду виконувати обов’язки міського голови", - розповідає секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Що відомо

  • Андрія Карпова обрали секретарем Полтавської міської ради 19 березня 2021-го року.
  • Обов’язки голови Полтавської міської ради Андрій Карпов виконує після того, як з цієї посади звільнили Олександра Мамая.
  • 2 березня цього року Мамай визнав свою провину та пішов на угоду зі слідством у справі про розтрату понад пів мільйона гривень із бюджету громади. Йдеться про фіктивне працевлаштування до комунального підприємства "Інститут розвитку міста" хатніх робітниць, які працювали у помешканні тодішнього міського голови.

Вибір редакції

На початок