У селі на Кіровоградщині, де підтвердили африканську чуму, встановили карантинний блокпост

У селі на Кіровоградщині, де підтвердили африканську чуму, встановили карантинний блокпост

Доповнено
У селі на Кіровоградщині, де підтвердили африканську чуму, встановили карантинний блокпост
Карантинний пост встановили на 40 днів. Фото: Суспільне Кропивницький

У Новгородківській громаді Кропивницького району Кіровоградської області виявили африканську чуму свиней. Загинули восьмеро тварин на території приватного підприємства "Гарант" у селі Верблюжка. Там встановили карантинний блокпост, розповіла Суспільному речниця Держпродспоживслужби в регіоні Наталія Шевченко.

В господарстві всього було десятеро свиней, розповіла Наталя Шевченко: "Восьмеро тварин загинули. Ще дві підлягали, відповідно до інструкції, умертвінню безкровним методом. Усі трупи тварин спалили. Місце спалення після цього продезінфікували".

У селі на Кіровоградщині, де лабораторно підтвердили африканську чуму свиней, загинули восьмеро тварин
Спалювання трупів свиней у Верблюжці. Фото Віталія Пастушенка

За словами Наталії Шевченко, хвороба у тварини розвивається дуже швидко: "Упродовж кількох діб після інфікування тварина помирає. Основні симптоми: підвищення температури тіла до 40-41 градусів, синюшність кінцівок, вух, носа, ратиць. Також є виділення з очей, носа, агресивна поведінка. Передається вірус через біологічний матеріал від однієї тварини до іншої – як напряму, так і через інфіковані взуття, транспорт, корми".

Для людей вірус африканської чуми свиней не несе загрози, сказала речниця: "Навіть якщо існує ризик споживання м’яса інфікованої тварини, людина не може заразитися цим вірусом й захворіти. Водночас африканська чума небезпечна для свиней, тому що від неї не існує ані ліків, ані можливості провести профілактичне щеплення. Цей вірус надзвичайно швидко передається. При його виявленні, згідно з інструкцією, усіх тварин, яких утримують на зараженій території, слід умертвити".

У селі на Кіровоградщині, де лабораторно підтвердили африканську чуму свиней, загинули восьмеро тварин
Дезинфекція вольєрів для свиней у Верблюжці. Фото: Держпродспоживслужби у Кіровоградській області

Наразі, за інформацією речниці, уточнюють кількість свиней у зонах захисту й нагляду. Ці зони встановили вчора на засіданні місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній адміністрації.

У селі на Кіровоградщині лабораторно підтвердили африканську чуму свиней
Фото: Суспільне Кропивницький

До зони захисту в радіусі трьох кілометрів увійшли вулиці Задніпряного, Лесі Українки й Хутірська у селі Верблюжка. До зони спостереження належать решта Верблюжки й десять сіл: Куцівка, Просторе, Василівка, Білозерне, Дубровино, Ручайки, Велика Чечеліївка, Білопіль, Нагорне, Сотницьке. Вони всі в межах Кропивницького району.

Охоронець приватного підприємства “Гарант” Володимир, який відмовився називати прізвище, розповів, що директора на місці немає. Це було на момент зйомки, о 12 годині.

Поспілкуватись з керівником підприємства знімальній групі Суспільного не вдалось. У реєстрі юридичних осіб йдеться про те, що основний вид діяльності підприємства – вирощування зернових, бобових і олійних культур. За номером телефону, який вказаний у іншому реєстрі – youcontrol – на телефонні дзвінки протягом дня не відповідають. Суспільне направить офіційний запит керівнику і озвучить після отримання відповіді.

Зі слів голови райдержадміністрації Віталія Пастушенка, завтра, 11 травня, відправить листи в поліцію і податкову з проханням перевірити діяльність підприємства.

Навколо вогнища вірусу встановили карантинний пост. Він діятиме впродовж сорока днів. На цей період обмежили доступ сторонніх машин і людей.

Фельдшер лікарні ветеринарної медицини Дмитро Кізима пояснив, на частині дороги, якою їдуть автомобілі – тирса впереміш з розчином каустичної соди, яку використовують для дезінфекції. Усі машини, які заїжджають в господарство або виїжджають, мають тут проїхати. Також знезаражують взуття працівників підприємства.

У селі на Кіровоградщині лабораторно підтвердили африканську чуму свиней
Фото: Суспільне Кропивницький

Нині триває дослідження цього випадку, сказала Наталія Шевченко: "Яким чином міг потрапити вірус у це господарство поки не встановили. Наразі у нас немає сигнальних повідомлень про підозру чи загибель інших тварин у прилеглій зоні".

Про спалах африканської чуми свиней дізналась напередодні з оголошення в соцмережі, каже жителька села Віталіна Чумак. Тримає чотирьох свиней, показувати їх відмовилась, говорить, слідкує за їх самопочуттям.

“Сьогодні з сільради ходили, зробили описи, в кого є свині. Обмежили доступ стороннього транспорту і людей. Весь транспорт, який заїжджає, проходить дезінфекцію на блок-посту”.

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок