У Львові харків'яни презентують виставку "Антитекст": програма заходу

У Львові харків'яни презентують виставку "Антитекст": програма заходу

У Львові харків'яни презентують виставку "Антитекст": програма заходу
Фото: Лідія Калашникова

У Львові 13 травня відбудеться відкриття виставки "Антитекст". Її презентують співробітники Харківського літературного музею в Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького”. Про це Суспільному повідомили організатори заходу.

Мета виставки “Антитекст” — показати, що відбувалось з українською культурною спадщиною, яка не вписувалась в межі офіційної доктрини СРСР.

Експозиція показує як радянська влада знищувала тексти чи ховала у спеціальних фондах без доступу широкому загалу, переслідувала їх авторів, карала навіть за знання про ці тексти. Ті, хто наважувався зберігати заборонені твори, мусили їх ховати.

"Дуже важливо говорити і про те, чого ми не знаємо, адже незнання нашої історії на нас так само впливає, як і її знання. Ті тексти, які нам відомі, вони впливають на наше культурне формування, на нашу культурну памʼять. А якою би вона була, якби мали доступ до “текстів-фантомів”, які вже назавжди втрачені? Отже ми повинні і говоримо про велику частину втрачених текстів", — каже кураторка виставки "Антитекст" Тетяна Ігошина.

У програмі заходу:

  • 14:30 — відкриття для самостійного огляду відвідувачами;
  • 15:00 — виступ львівського музиканта Юрія Йосифовича;
  • 15:45 — розмова про виставку разом з гостями;
  • 16:00 — короткі бліц-екскурсії від кураторів;
  • 17:00 — лекція Євгена Стасіневича “Роман-фантом: "Вальдшнепи" Миколи Хвильового” .

Експонуватиметься виставка до 31 серпня. Вхід — безкоштовний. Потім експозицію планують презентувати у Європі.

Вибір редакції

На початок