"Не хочеться втрачати школу": батьки учнів вінницького ліцею просять побудувати укриття

"Не хочеться втрачати школу": батьки учнів вінницького ліцею просять побудувати укриття

"Не хочеться втрачати школу": батьки учнів вінницького ліцею просять побудувати укриття
Вінницький ліцей №7. Фото: Суспільне Вінниця

Півтора року на дистанційному навчанні учні Вінницького ліцею №11. Аби така ситуація не продовжилась наступного навчального року, батьки школярів вирішили звернулися до міської влади. Про це Суспільному розповіла мама однієї із учениць Оксана Бондаренко.

За словами жінки, за кілька днів під зверненням підписалися 400 батьків учнів різних класів. Документ передадуть міському голові.

“В четвер у нас були збори. Директорка повідомила, що її запевнили: є проєкт, який має бути затверджений. Має бути укриття на зеленій зоні біля школи”, — каже Оксана Бондаренко.

За словами директорки закладу Валентини Паянок, в ліцеї навчаються 1 318 дітей.

"Наша школа побудована 1967 року. Школа не має підвального приміщення", — каже Валентини Паянок.

Із першого вересня ті, хто хотів навчатись офлайн, перешли в інші школи. Такий варіант не для всіх прийнятний, каже мама однієї з учениць Анастасія Саєнко.

"Радять переходити в інші школи, але ж не у всіх є можливість. Є школа. У нас великий район Старе місто, у нас багато дітей. Чому вони не мають права на навчання?”, — говорить Анастасія Саєнко.

"Колектив педагогічний чудовий. Не хочеться втрачати школу. Щоб діти ходили на навчання. Старша донька вдома два з половиною роки”, — каже Тетяна Колісник. У неї на онлайн-навчанні дві доньки: в 9 та 3 класах.

Що кажуть у міському Департаменті освіти

Зведення протирадіаційного укриття при 11-му ліцеї таки планують. Це Суспільному підтвердили в міському Департаменті освіти. Наразі у Вінницькій громаді при закладах освіти 71 укриття, 6 їх не мають взагалі. 11 ліцей один із них, повідомила очільниця профільного департаменту міста Оксана Яценко.

"Уже готується проєктно-кошторисна документація. Треба спланувати, пройти технічну експертизу і починати будівництво. Сподіваємося, що 1 вересня 2023 року ці школи, де не було укриттів, перейдуть на змішану форму навчання", — каже Оксана Яценко.

"Було запропоновано 3 ділянки: попереду приміщення, біля спортивного майданчика і на внутрішньому дворі школи", — говорить директорка 11 ліцею Валентина Паянок.

"Не хочеться втрачати школу": батьки учнів вінницького ліцею просять про будівництво укриття
Фото: Суспільне Вінниця

За її словами, якщо ж до нового навчального року побудувати укриття не встигнуть, із вересня 2023 року першокласникам ліцею зорганізують офлайн-навчання у педколеджі.

Вибір редакції

На початок