У Китаї заарештували чоловіка, що поширював фейкову новину, створену через ChatGPT

У Китаї заарештували чоловіка, що поширював фейкову новину, створену через ChatGPT

У Китаї заарештували чоловіка, що поширював фейкову новину, створену через ChatGPT
Ілюстративне фото: Associated Press

У Китаї вперше затримали через поширення фейкової новини, створеної через ChatGPT. Про це з посиланням на видання South China Morning Post (SCMP) повідомила "Українська правда. Життя".

Китайські правила, які набули чинності в січні, вимагають, щоб відео та фотографії, зроблені за допомогою технологій штучного інтелекту, були чітко марковані, щоб запобігти плутанині в суспільстві.

Саме тому кіберпідрозділ окружного поліцейського управління провінції Ганьсу помітив неправдиву статтю, в якій стверджувалося, що 25 квітня дев'ять людей загинули внаслідок аварії місцевого потяга.

Поліція заявила, що підозрюваний на ім'я Хонг використовував ШІ для створення інформації та розміщення її на декількох акаунтах. Тому його арештували за "використання технології штучного інтелекту для створення неправдивої та брехливої інформації".

У чому небезпека ШІ

Раніше Суспільне розповідало, що протягом наступних п'яти років технології та штучний інтелект можуть скоротити 26 мільйонів робочих місць у всьому світі.

Очікується, що скорочення торкнеться фахівців, які працюють на адміністративних та облікових посадах, включаючи касирів, продавців, операторів введення даних та бухгалтерів.

У чому полягає небезпека використання ШІ, чи може він замінити людину, як допомагає під час війни та чи порушує авторське право – про це розповіли Суспільне Культура юристка Центру Демократії та Верховенства Права Ольга Петрів та консультант з цифрових технологій Віталій Мороз.

В інтерв'ю Тhe New York Джеффрі Хінтон, якого називають "хрещеним батьком штучного інтелекту", висловив занепокоєння щодо потенціалу ШІ ліквідувати робочі місця і створити світ, в якому багато хто "більше не зможе знати, що є правдою".

Хінтон публічно також говорив про те, що штучний інтелект може завдати як шкоди, так і користі: "Я вважаю, що стрімкий прогрес штучного інтелекту трансформує суспільство у спосіб, який ми не до кінця розуміємо, і не всі наслідки будуть добрими".

"Я вважаю цю перспективу набагато ближчою і набагато страшнішою, ніж перспектива захоплення влади роботами, до якої, на мою думку, ще дуже далеко", — сказав науковець.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок