Нідерланди позиваються до Росії у ЄСПЛ через збиття MH17

Нідерланди позиваються до Росії у ЄСПЛ через збиття MH17

Нідерланди позиваються до Росії у ЄСПЛ через збиття MH17
Фото: AP

Нідерланди від імені держави подали позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через причетність до збиття малайзійського Боїнга MH17.

"Досягнення справедливості для 298 жертв літака MH17 та їхніх родичів залишається пріоритетом для Кабінету міністрів. Крок, який ми робимо, подаючи справу до ЄСПЛ та максимально підтримуючи скарги родичів, наближає нас до цієї мети", - заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.

Разом з державною скаргою до ЄСПЛ країна подала до суду і значну кількість зібраної інформації про збиття літака. В уряді обіцяють, що з початком судового розгляду, всі ці дані стануть доступні.

Як пояснили урядовці, раніше країна не подавала скаргу, оскільки з 2016 року суд вже розглядає справу проти Росії за заявами родичів загиблих в літаку. Однак тепер, коли подано державну скаргу, Нідерланди нададуть суду всю наявну інформацію про збиття Боїнга, яку суд зможе використати під час розгляду справи за заявами родичів.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс МН17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
  • Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирього підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт").
  • У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році.
  • МЗС України вважає "першим кроком до встановлення справедливості" початок судових засідань щодо збиття літака рейсу МН17. Родичі загиблих у катастрофі рейсу МН17 зустрілися з українськими журналістами та розповіли про свої очікування від суду.
  • Прокуратура Нідерландів під час судового процесу про збиття літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі.
  • Захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.
На початок