Президент Бразилії хоче бути посередником у переговорах між Україною та РФ

Президент Бразилії хоче бути посередником у переговорах між Україною та РФ

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва. Фото: Associated Press

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва знову заявив про своє бажання виступити посередником у мирних переговорах між Україною та РФ.

Про це він сказав під час зустрічі з прем'єром Нідерландів Марком Рютте, який перебуває у Бразилії з візитом, повідомляє Metropoles.

Бразильський лідер заявив, що мир в Україні може бути досягнутий шляхом переговорів, під час яких Бразилія допоможе знайти "золоту середину".

"Кожна країна має свої причини. Україна фактично не може змиритися з окупацією своєї території, вона має чинити опір. ЄС має рацію в прийнятому рішенні (стати на бік України — ред.), а Бразилія та інші країни мають рацію в бажанні знайти "золоту середину". Я думаю, що це можливо. Якби я вірив, що це неможливо, я б не взявся до цього", — сказав Лула да Сілва.

Він хоче обговорити питання про посередництво Бразилії на прийдешньому саміті країн Групи семи в Японії.

Що відомо про позицію Бразилії щодо війни в Україні

Раніше президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що президент України Володимир Зеленський "не може хотіти всього", і запропонував Києву поступитися Росії Кримом, аби закінчити війну.

В Офісі президента України своєю чергою нещодавно заявили, що Україна готова розпочати перемовини щодо Криму з Російської Федерацією, якщо Сили оборони в межах контрнаступу вийдуть на адміністративний кордон півострова.

У квітні Лула да Сілва під час візиту в ОАЕ закликав світ створити аналог групи країн G20 для закінчення війни в Україні. За його словами, Україна, Росія та інші країни мають приєднатися до "політичної G20", щоб спробувати покласти край війні.

На початок