На Запоріжжі армія РФ зруйнувала меморіал загиблим під час звільнення від німецької окупації

На Запоріжжі армія РФ зруйнувала меморіал загиблим під час звільнення від німецької окупації

На Запоріжжі армія РФ зруйнувала меморіал загиблим під час звільнення від німецької окупації
Меморіал загиблим під час звільнення Гуляйполя від німецької окупації. До та після обстрілу 9 травня арміє РФ . Фото: Фейсбук/Гуляйпільські старожитності

9 травня, внаслідок обстрілів російськими військовими міста Гуляйполе, зруйнований меморіал загиблим містянам та загиблим воїнам під час звільнення міста від німецької окупації.

Про це повідомили на офіційній сторінці у фейсбук "Гуляйпільські старожитності".

"Хотілось щось написати про День пам'яті та примирення та перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Але просто лишимо тут ці фото. Замість тисячі слів", – йдеться у дописі.

На Запоріжжі армія РФ 9 травня зруйнувала меморіал загиблим під час звільнення від німецької окупації
Зруйнований внаслідок обстрілу армії РФ меморіал загиблим під час звільнення Гуляйполя від німецької окупації. 9 травня 2023 року. Фото: Фейсбук/Гуляйпільські старожитності

За словами голови Гуляйпільської міської ради Сергія Ярмака, російські війська обстріляли центр міста близько 11 години. Снаряди влучили на територію меморіалу зруйнувавши його вщент.

"Тут захороненні і махновці і військові часів Другої світової війни. Зараз все там зруйноване на території меморіалу, його потрібно повністю відновлювати, наново робить, ступінь руйнування велика".

Раніше Суспільне повідомляло, що місто Гуляйполе Запорізької області з початку березня минулого року знаходиться під російськими обстрілами. Значна частина історичних будівель місті пошкоджені або зруйновані. Які історичні споруди Гуляйполя зазнали руйнувань можна переглянути за посиланням.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Вибір редакції

На початок