Держава заборгувала тепловикам Львова майже 1 млрд гривень

Держава заборгувала тепловикам Львова майже 1 млрд гривень

Держава заборгувала тепловикам Львова майже 1 млрд гривень
Фото: Львівської міської ради

Держава заборгувала тепловикам Львова 996 мільйонів гривень компенсації за різницю в тарифах: різницю між економічно обґрунтованим і фактично встановленим тарифом на теплопостачання. У мерії просять уряд компенсувати борг і повернути місцевим бюджетам цю різницю до 1 вересня 2023 року. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

За словами заступниці міського голови Львова Ірини Маруняк, через воєнний стан тарифи на теплопостачання не підвищували. Зараз діють тарифи, що були затверджені у 2018 році. Згідно з цими тарифами, зарплата для працівників становить 5 тисяч 200 гривень.

"Зрозуміло, що працювати за такі кошти працівники не будуть. Тож місто змушене дотувати теплоенерго, щоб ті мали змогу платити гідну зарплату робітникам. Тобто, щоб підприємства якісно працювали і надавали послуги мешканцям, місто змушене їх дотувати – щоб підприємства мали можливість оплатити за газ, оплатити податки, виплати заробітну плату працівникам", — каже заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк.

Львівська міська рада передбачила 640 млн грн на погашення різниці в тарифах для ЛМКП "Львівтеплоенерго" і ЛКП "Залізничнетеплоенерго".

"Однак, якщо держава не буде виконувати взятих на себе зобов’язань і погашати заборгованість з різниці в тарифах, а місто також не матиме коштів, щоб дотувати підприємства, то є небезпека їх зупинки – може бути не виплачена заробітна плата чи не буде можливості оплатити за газ", — каже Ірина Маруняк.

Сьогодні виконком львівської міськради ухвалив рішення "Про звернення до Кабінету Міністрів України".

"Важливо, щоб кошти у державному бюджеті були передбачені і були повернені місцевим бюджетам. А це дасть можливість нам розрахуватися за газ. Станом на 31 грудня 2022 р, борг за природній газ теплопостачальних підприємств Львова перед НАК "Нафтогаз України" становив 841,1 млн грн", — говорить Ірина Маруняк.

Вибір редакції

На початок