Перша трансплантація серця на Полтавщині: як це відбувалося

Перша трансплантація серця на Полтавщині: як це відбувалося

Перша трансплантація серця на Полтавщині: як це відбувалося
Суспільне Полтава

На Полтавщині відбулася перша трансплантація серця. Сталося це 8 травня. Хворий, якому пересадили орган, поїхав до Києва, де перебуватиме на реабілітації, розповів заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні Олександр Олійник. Сама ж операція тривала майже п’ять годин. До неї долучилися спеціалісти з Інституту серця та обласної лікарні.

Пересадку серця від донора вперше організували на Полтавщині. Операцію проводили в обласній лікарні, розповів заступник головного лікаря закладу Олександр Олійник.

"Серце було доставлено пацієнту з Інституту серця, який перебував там на лікуванні, у черзі на трансплантацію. Він житель Київської області. У нього було тяжке захворювання серця, яке не піддавалося ніякій медикаментозній терапії. Його могла врятувати тільки трансплантація", - розповідає заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні Олександр Олійник.

Перша трансплантація серця на Полтавщині: як це відбувалося
Перша трансплантація серця на Полтавщині відбулась 8 травня 2023 року. фото ілюстративне

Операцію із трансплантації провели фахівці обласної лікарні та Інституту серця.

"В умовах реалій нашого військового часу транспортувати до міста Києва з регіонів немає можливості, бо обмежений час – порядку 4 годин. Тому фахівці того ж Інституту серця, з яким ми співпрацюємо, виїжджають в інші міста. Пропонується родичам проведення забору донорських органів", - говорить заступник головного лікаря Полтавської обласної лікарні Олександр Олійник.

"У нас знаходилась на лікуванні пацієнтка 49-ти років з масивним внутрішньо-мозковим крововиливом. Стан пацієнтки стрімко погіршувався, та з нашими анестезіологічними та загальномедичними протоколами ми мали ініціювати діагностику смерті мозку", - розповідає завідувач відділення анестезіології Полтавської обласної лікарні Андрій Прошельцов.

За його словами, родичі пацієнтки дали згоду на трансплантацію чотирьох органів. Відтак вдалося пересадити печінку, нирки та серце чотирьом різним людям.

Донора проводили в операційну коридором пошани.

"Після отримання згоди ми займалися, так званим кондиціонуванням. Намагалися стабілізувати стан пацієнтки: підтримувати функціонування усіх її систем органів. Не дозволити розвинутися незворотнім змінам у печінці, нирках та серці. Адже під час смерті головного мозку втрачається центральна регуляція життєдіяльності усіх інших органів. Більше 12-ти годин нам вдалося успішно кондиціонувати дану пацієнтку" - каже завідувач відділення анестезіології Полтавської обласної лікарні Андрій Прошельцов.

Нині пацієнт, якому трансплантували здорове серце, перебуває у Києві, де проходитиме реабілітацію, каже Андрій Прошельцов.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок