Трибунал у Швейцарії відмовив "Кардіффу" у позові щодо авіакатастрофи Еміліано Сала

Трибунал у Швейцарії відмовив "Кардіффу" у позові щодо авіакатастрофи Еміліано Сала

Трибунал у Швейцарії відмовив "Кардіффу" у позові щодо авіакатастрофи Еміліано Сала
Еміліано Сала, фото: AP Photos

Клубу відмовили у розгляді позову у CAS.

"Кардіфф Сіті" готує новий позов проти "Нанта" в контексті авіакатастрофи Еміліано Сала. Валлійський клуб планує повернути кошти за трансфер після того, як у Швейцарії відмовили у розгляді справи у CAS.

У зимове трансферне вікно 2019 року "Кардіфф" погодив перехід аргентинського нападника Еміліано Сала. У січні того року футболіст полетів на приватному літаку до Великої Британії, скориставшись рейсом, який організував агент. Під час польоту над Ла-Маншем літак гравця зазнав аварії. Тіло аргентинця шукали упродовж кількох днів і, зрештою, знайшли у воді.

Попри те, що трансфер не відбувся, Міжнародна федерація футболу зобов'язала "Кардіфф" виплатити "Нанту" перший транш, який сторони погодили перед загибеллю форварда – шість мільйонів євро. Валлійці відмовились виплачувати цю суму та подали позов до Спортивного арбітражного суду (CAS), який відхилив його.

У грудні 2022 року "Кардіфф"отримав заборону на трансфери, після чого виплатив шість мільйонів євро. ФІФА зняла ембарго, але валлійський клуб звернувся до Федерального трибуналу Швейцарії. Останній постановив, що CAS не має юрисдикції розглядати позов "Кардіффа" проти "Нанта", однак валлійці уже планують позиватися до французької команди.

Окрім повернення виплачених коштів, "Кардіфф" має намір відшкодувати збитки, які клуб отримав після вильоту з англійської Прем'єр-ліги у сезоні 2018/19. У тому розіграші команда стала 18-ю і до тепер не змогла повернутися до вищого дивізіону чемпіонату Англії.

"Ми готові до такого рішення [Федерального трибуналу Швейцарії]. Клуб уже підготував окремий судовий позов проти "Нанта", який буде подано негайно, оскільки він повинен нести відповідальність за авіакатастрофу, організовану їхнім агентом. Це буде відшкодування суми, яку клуб заплатив за Еміліано, і додаткових збитків за подальші непрямі збитки", – йдеться у заяві "Кардіффа".

Що відомо про Еміліано Сала

  • Еміліано Сала – аргентинський нападник, який народився 31 жовтня 1990 року.
  • Сала виступав у Франції з 2012 по 2019 роки. Найбільшу кількість поєдинків форвард провів за "Нант" – 117 ігор, 42 м'ячі.
  • На моменту перезоду до "Кардіффа" 28-річний футболіст забив у чемпіонаті Франції 12 голів у сезоні та посідав третє місце у списку найкращих бомбардирів Ліги 1.
На початок