У квітні 2023 року черкаська художниця Тетяна Черевань почала працювати над проєктом "Захисниці України". Малювати портрети жінок, які воюють, важко, адже історії героїнь пропускає через себе, розповіла вона Суспільному.
За місяць пані Тетяна створила кілька портретів, зокрема, саперки Лесі Литвинової, командира підрозділу Сил Спеціальних операції із позивним "Ураган", старшого солдата Лесі Ганжі, представниці полку "Азов" Валерії Карпиленко (Нави), операторки "Стугни" Тетяни Чорновол, парамедикині та розвідниці Єви Тур та парамедикині Анастасії Шевченко (Стасік).

У кожної з цих жінок — своя історія. Декого з них пані Тетяна знає особисто:
"Коли бачиш друзів на війні, це особливе відчуття. Марину я знаю декілька років. Вона бойовий медик. З початку повномасштабного вторгнення вона рятує наших бійців. Коли малюю, вже ніби знаю дуже давно їх усіх. У 2014-му я малювала берегинь, тих жінок, які чекають удома своїх чоловіків. А нині мої подруги стали пліч-о-пліч із чоловіками, захищаючи нашу країну. Це моя їм шана".

Про героїчні вчинки цих жінок Україна дізнається після завершення війни, зауважила пані Тетяна.
"Її звати Олена, але про себе вона розповість після закінчення війни. Є жінки, які стоять на передовій в боротьбі, щоб захистити свою країну і своїх земляків. Вони — справжні герої, які не зупиняються перед небезпекою, щоб виконувати важливі завдання. Їхні історії і подвиги ми дізнаємося після завершення цієї війни. Вони роблять неоціненний внесок у боротьбу за мир та справедливість", — так вона описала один із портретів.

Малювати такі портрети нелегко, зазначила художниця:
"Дуже важко малювати, бо історії героїнь пропускаю через себе. І це дуже боляче, але дуже важливо".

Це не просто портрети, а історії жінок-захисниць, пояснила мисткиня. Історія України, яка твориться зараз.


Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України