Миколаївські газівники для виявлення витоків використовують лазерний течошукач

Миколаївські газівники для виявлення витоків використовують лазерний течошукач

Миколаївські газівники для виявлення витоків використовують лазерний течошукач
Газівники використовують лазерний течошукач. Миколаївщина, 9 травня 2023 року. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині співробітники "Миколаївгазу" для виявлення витоків газу та контролю якості відремонтованих мереж застосовують лазерний течошукач. Станом на дев'яте травня спеціалісти працюють на території деокупованих населених пунктів та тих, що були у "сірій" зоні.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця АТ "Миколаївгаз" Ірина Крісанова.

Селище Первомайське Миколаївського району станом на дев'яте травня заживлене газопостачанням. Будинки під’єднували до мережі в міру їхнього заселення людьми, які під час обстрілів населеного пункту звідси виїхали.

Разом з будівлями під обстріли потрапляли і мережі. Газорозподільчий пункт вцілів, внутрішньоселишні мережі — ні. Газ тут зник в середині березня 2022 року.

У дворах та на вулицях можна побачити імпровізовані або серійні мангали та попиляні дрова. Газопостачання тут поновили наприкінці грудня 2022-го.

Попиляні дрова та мангал на подвір'ї в Первомайському
Мангал на подвір'ї в Первомайському. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Мережі вводились в експлуатацію поступово. Слюсар аварійно-диспетчерської служби "Миколаївгазу" Олександр Мельник налаштував лазерний течошукач.

"Ми направляємо. На екрані ми бачимо, куди направляємо лазер. І якщо ми бачимо місце, де може бути виток, ми направляємо туди лазер. Камера зчитує, чи є похибка в лазері, чи він змістився, чи ні. Якщо він змістився, то це вважається, що є виток. Він дуже зручний, щоб на дальніх дистанціях виявляти витоки", — сказав Олександр Мельник.

Слюсар аварійно-диспетчерської служби Олександр Мельник працює з лазерним течошукачем
Слюсар Олександр Мельник працює з лазерним течошукачем. Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Першочергові елементи для перевірки — це зварні з’єднання, бо внаслідок обстрілів довелось замінювати чимало ділянок мереж, говорить Олександр.

"Також вентилі, засувки тощо. Окрім наочних даних, при виявленні витоку, оператору подається і звуковий сигнал", — пояснив Олександр Мельник.

За словами речниці АТ" Миколаївгаз" Ірини Крісанової, всі газові мережі перевіряються в рамках підготовки до наступного опалювального сезону.

"Це комплекс заходів, який виконується завжди в рамках підготовки до опалювального сезону. Зараз ми перебуваємо у колишній "сірій зоні", але у місті наші бригади також працюють з обстеження таких мереж. Для того, щоб ми були впевнені, що газопроводи не зношені, немає витоків газу і для клієнтів немає небезпеки", — сказала Ірина Крісанова.

Ірина Крісанова, речниця АТ "Миколаївгаз"
Ірина Крісанова, речниця АТ "Миколаївгаз". Фото Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Прилад виявляє витоки на відстані до 20 метрів. Його можна застосовувати і при роботі з підземними газогонами, що значно пришвидшує роботу, говорить Ірина Крісанова.

"Якщо йдеться про підземні газопроводи, що прокладені полем, такі лазерні детектори допомагають виявити витоки газу. Тобто ми можемо зробити висновок про пошкодження газопроводу, не наражаючи наших співробітників на небезпеку. Нам не потрібно йти полем, не потрібно турбувати надзвичайні служби, ДСНС, з приводу розмінування. І це значно спрощує і пришвидшує роботу", — розповіла Ірина Крісанова.

Станом на 9 травня 2023 року в селищі Первомайське в нових ділянках газопроводу витоків не виявили.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

Вибір редакції

На початок