"Стала зовсім новою людиною". Ексбіатлонстка Едер розповіла про проблеми зі здоров'ям після завершення кар'єри

"Стала зовсім новою людиною". Ексбіатлонстка Едер розповіла про проблеми зі здоров'ям після завершення кар'єри

"Стала зовсім новою людиною". Ексбіатлонстка Едер розповіла про проблеми зі здоров'ям після завершення кар'єри
Марі Едер. Фото: AP Photos

Сезон 2022/23 став останнім на Кубку світу для 35-річної фінки.

Чотириразова учасниця зимової Олімпіади, фінська біатлоністка Марі Едер навесні оголосила про закінчення спортивної кар'єри.

Бравши участь у змаганнях Кубка світу від сезону 2007/08, наступного року Едер не представлятиме Фінляндію на етапах головних міжнародних змагань.

У попередньому сезоні найкращим особистом успіхом фінки стало п'яте місце в спринті етапу французького Аннесі. Усього ж на рівні Кубка світу вона здобула дві особисті перемоги й тричі сходила на подіум.

Утім, вже після закінчення кар'єри 35-річну Едер спіткали проблеми зі здоров'ям. Зокрема, Марі останнім часом мала складнощі із серцем, що змусили її утриматися від спортивної активності.

"На жаль, деякі серцеві проблеми виникли наприкінці сезону. Тому минулого місяця найскладнішою була неможливість рухатися та займатися спортом", — наводить слова біатлоністки IBU.

"Зазвичай мені подобається проводити час без тренувань, але я мусила змінитися. Я почала працювати над облаштуванням нашого майбутнього магазину та зрозуміла, що мені бракувало фізичної активності. Тож я стала зовсім новою людиною, почала генерувати нові думки та ідеї".

"Пропускати гонки та поступово полишати тренування було дуже складно, але це ефективний шлях, аби обрати новий напрямок у житті".

Едер приєдналася до низки біатлоністок, що провели свій останній сезон на рівні Кубка світу. Зокрема, кар'єру закінчили титуловані норвежки Марте Олсбю Ройзеланн, Тіріл Екгофф, француженка Анаїс Шевальє-Буше і німкеня Деніз Геррман-Вік, серед інших.

Хто така Марі Едер

  • 35-річна ексбіатлоністка збірної Фінляндії.
  • Учасниця чотирьох зимових Олімпіад (2010-2022), встановивши особистий рекорд минулого року в Пекіні — 28-ме місце за підсумками спринтерської гонки.
  • У доробку Едер — дві особисті перемоги на етапах Кубка світу.
  • Окрім біатлону, Едер брала участь у провідних змаганнях з лижних перегонів. У цьому виді спорту вона ставала чемпіонкою світу серед молоді (2010), а також змагалася на зимових Олімпійських іграх 2014-го та 2018 років.
На початок