У Рівному погасили поштовий випуск марки "Гвардія Наступу"

У Рівному погасили поштовий випуск марки "Гвардія Наступу"

У Рівному погасили поштовий випуск марки "Гвардія Наступу"
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному 9 травня в головному відділенні Укрпошти погасили випуск "Гвардія наступу". Він є продовженням героїчної серії "Слава Збройним Силам України!" та складається з трьох марок. Рівненщина отримала три тисячі блоків, майже 200 з яких розкупили за першу годину відкриття у центральному відділені.

Олександр Іванов приїхав спеціально, аби придбати вісім блоків нових марок.

У Рівному погасили поштовий випуск, присвячений Гвардії наступу
Фото: Суспільне Рівне

Каже, любов до колекціонування йому прищепив батько, який збирав їх ще з часів Другої світової війни:

"Ми тоді проживали на Уралі в Росії. І коли в Україну переїхали, він так і продовжував практично до своєї смерті. Я йому допомагав останнім часом, так і сам захопився".

Вдома чоловік має понад 40 альбомів з марками. Каже, з початку повномасштабного вторгнення, купував усе, що випускала Укрпошта.

"Мої ж не родичі, а співгромадяни. На мене ж напали — це образливо. Нащадки наші теж будуть говорити, що в нас була така біда в країні. Будуть це все дивитися і дізнаватися, можливо, історію, що було тут. Привід, щоб згадати нашу історію", — каже Олександр Іванов.

Новий поштовий випуск складається з трьох марок, на кожній з них зображені бійці штурмових бригад, які звільнятимуть окуповані Росією території.

У Рівному погасили поштовий випуск, присвячений Гвардії наступу
Фото: Суспільне Рівне

"На марці зображений військовослужбовець, солдат, рядовий військової частини, яка дислокується у Запоріжжі, Герой України. Особисто з рук президента отримав нагороду за те, що знищив шість ворожих літаків і одну ракету. Живий, здоровий, виконує свої задачі, як справжній військовослужбовець Національної гвардії, у складі Сил оборони. Також, наскільки я знаю, він у Гвардії наступу. Позивний його "Бандит", а закінчиться війна, то назвемо ім'я", — розповідає командир військової частини Нацгвардії Рівненщини Сергій Лук'янчиков.

Цей випуск — продовження героїчної серії "Слава Збройним Силам України!". Автор випуску Гвардія наступу — заслужений художник України Олександр Охапкін.

"Тираж випуску — 235 тисяч блоків, Рівненська область отримала три тисячі з них. У цьому [головному, — ред.] відділені є 600. Жителі Рівненщини придбати можуть у кожному поштовому відділені", — пояснює керівник рівненської дирекції "Укрпошта" Вадим Мосаковський.

"Почала збирати ці марки з того моменту, коли вийшла перша марка "Руский коребль, іди.." і тепер кожного разу купляю, обов'язково. Ця марка символічна тим, що час повертати своє і ми чекаємо, коли наші хлопці і дівчата повернуться з перемогою додому", — каже рівнянка Олена Кучер.

За першу годину відкриття у центральному відділенні Укрпошти розкупили майже 200 блоків марок. Придбати нову марку можна також онлайн. Вартість однієї — 23 грн, а блок з трьох марок — 69 грн.

Які ще марки гасили на Рівненщині

У квітні 2022 року у Рівному погасили марку "Русскій воєнний корабль, іді на...!". Ескіз для цієї поштової марки набрав найбільшу кількість голосів у конкурсі від Укрпошти. За цю роботу українського художника Бориса Гроха проголосували понад 1700 людей. "Русскій воєнний корабль, іді на...!" — фраза-відповідь українського бійця з острова Зміїний, яку під час російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року отримав російський корабель на пропозицію здатися.

У травні 2022 року погасили Другу поштову марку про російський корабель — "Русскій воєнний корабль... ВСЬО!". Її випустили з нагоди 40-го дня від знищення крейсера "Москва", і вона стала продовженням марки "Русскій воєнний корабль, іді ...". Всеукраїнський конкурс на найкращий ескіз до цієї поштової марки був оголошений 1 березня. Автор ескізу-переможця Борис Грох жив у Криму. У 2014 році переїхав до Києва, а пізніше до Львова.

У червні 2022 року погасили і запустили в продаж поштову марку "Українська Мрія". Марка присвячена найбільшому у світі літака АН-225 "Мрія", знищеному росіянами на аеродромі в Гостомелі. Марку "Українська мрія" створили за ескізом 11-річної Софійки Кравчук з Любомля на Волині. Тоді ж погасили марку й конверт з лімітованої колекції за ескізом рівненського художника і музиканта Юрія Журавля "Святий Миколай захищає Миколаїв".

У липні 2022 року погасили поштову марку "Доброго вечора, ми з України". На новій поштовій марці відтворено реальні події, які мали місце на Миколаївщині: український трактор тягне покинутий російський танк. Авторка ескізу — дизайнерка-графік та викладачка живопису Анастасія Бондарець. Появі фрази "Доброго вечора, ми з України" українці завдячують учаснику гурту "Даха Браха" Марко Галаневичу, а пізніше гурту Probass&Hardy.

У серпні 2022 року погасили марку "Вільні. Незламні. Непереможні". Вона присвячена Дню Незалежності та півріччю протистояння повномасштабному вторгненню Росії в Україну.

У вересні 2022 року погасили маркований аркуш "Пес Патрон". Серія марок складається з восьми сюжетів із життя пса-рятувальника, який допомагає саперам розміновувати деокуповані території Чернігівщини з початку повномасштабної війни.

У жовтні 2022 року погасили маркований аркуш з серії "Слава Збройним силам України". Аркуш складається з шести марок. На кожній з марок представлені певні роди і види військ Збройних сил України.

У листопаді 2022 року погасили блок з семи марок "Кримський міст на біс!". На марках зображений міст, незаконно збудований росіянами через Керченську протоку. Він з’єднує тимчасово окупований Кримський півострів з Росією. Від початку повномасштабної війни саме через нього йшли військові ешелони росіян. 8 жовтня Кримський міст був пошкоджений вибухівкою.

У грудні 2022 року погасили марки "Зброя перемоги". На кожному аркуші – шість марок із зображеннями різного озброєння, яке зараз використовують українські військові. Це "Вільха", "Нептун", "Байрактар", "Джавелін", "Стугна" і "Хаймарс". Цей випуск марок – благодійний, частина грошей від продажу піде на допомогу ЗСУ. Також цього місяця погасили марку "Херсон – це Україна", присвячену звільненню міста від російської окупації, яка тривала понад вісім місяців.

У лютому 2023 року погасили марку "Воїни світла. Воїни добра". Вона була присвячена працівникам підприємств, які відновлюють дороги, постачання води, газу, електрики та зв’язку після ракетних атак росіян.

У березні 2023 року "Укрпошта" анонсувала нові поштові марки "Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель". Випуск присвячений річниці звільнення Київщини. У блоці є конверт, на якому зібрані перші шпальти світових газет рік тому. А на конверті "Перший день" зображена схема наступу російських військ на Київ зі сторони цих міст.

У квітні 2023 року квітня "Укрпошта" ввела в обіг одразу дві нові стандартні поштові марки із зображенням писанок.

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок