"Змагання майже як чемпіонат світу". Марина Алексіїва - про медалі Кубка світу та зміну правил в артистичному плаванні

"Змагання майже як чемпіонат світу". Марина Алексіїва - про медалі Кубка світу та зміну правил в артистичному плаванні

Ексклюзивно
"Змагання майже як чемпіонат світу". Марина Алексіїва - про медалі Кубка світу та зміну правил в артистичному плаванні
Марина та Владислава Алексіїви. Фото: AP Photos

Ексклюзивний коментар української артистичної плавчині для Суспільне Спорт.

Збірна України з артистичного плавання виступила вже на двох етапах Кубка світу - серії турнірів, що проводяться вперше у сезоні. І обидва рази фінішувала у топ-3 медального заліку: на етапі в Маркемі українки виграли чотири нагороди, на другому - у Монпельє - три.

На обох етапах Кубка світу з артистичного плавання нагороди у складі України здобував дует Марини та Владислави Алексіївих. У Маркемі українки вибороли дві срібні медалі, а ось у Монпельє - лише одну: "золото" у довільній програмі.

Ще одним виступом для українських плавчинь стала технічна програма, з якої вони розпочинали змагання у Монпельє. Там сестри Алексіїви показали несподіваний результат - лише 19-е місце серед 25 учасниць фіналу з результатом 163.9832 (складність - лише 17.2000). Причиною цього стали зміни у правилах в артистичному плаванні: перед сезоном 2023 року замість елементів у програмі було додано складність, тоді як артистичність і виконання при оцінюванні отримали однакову вартість.

Зміни у правилах вплинули не лише на виступи сестер Алексіївих. Ще одна українка Марта Фєдіна у соло довільної програми також отримала зниження балів за складність програми (замість заявлених 33.45 бала - лише 17.75 через неповне її виконання). В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Марина Алексіїва визнала: зміни у правилах справді були відчутні, а сам Кубок світу в Монпельє відчувався як повноцінний чемпіонат світу.

"Зараз у нас дуже змінилися правила. Максимально готувалися до них, ставили складність, бо це зараз дуже важливо. Сподівалися показати усе, що ми натренували, робили все, щоб гідно представити свою країну на міжнародному рівні", - сказала Алексіїва.

"Це було змагання, майже як чемпіонат світу, дуже відповідальне, багато стресу. Бо всі ці нові правила і нюанси, їх дуже багато, кожна країна в якійсь програмі отримала штраф. "Бейсмарк" це називається у нас. І ми також, за перший дует у нас було дуже багато [штрафу]. Але дві золоті нагороди є, це праця кожного дня. По сім годин тренування не минули даремно".

Сестри Алексіїви вже відібралися до суперфіналу Кубка світу. Через це наступний етап, що відбудеться в єгипетському Сома Бей, вони пропустять.

"На етап у Єгипті ми не їдемо (13-15 травня), поїдемо одразу на грандфінал (2-4 червня). Туди ми вже кваліфікувались, тому зразу поїдемо до Іспанії".

Хто такі Марина та Владислава Алексіїви

  • 21-річні артистичні плавчині, які представляють Харківську область.
  • Бронзові призерки Олімпійських ігор-2020 у команді.
  • Триразові чемпіонки світу в команді. Загалом мають 11 медалей світових першостей, зокрема два "срібла" в дуеті на ЧС-2022.
  • 9-разові чемпіонки Європи (2018-2022).
На початок