Після війни не менше 10% в українському суспільстві складатимуть ветеранки і ветерани

Після війни не менше 10% в українському суспільстві складатимуть ветеранки і ветерани

Після війни не менше 10% в українському суспільстві складатимуть ветеранки і ветерани
Фото: Суспільне Житомир

Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна спрогнозувала, що після війни не менше 10% в українському суспільстві складатимуть ветеранки і ветерани. Про це 6 травня у ефірі Радіо Культура зазначила радниця Українського Жіночого Конгресу Ірина Дробович.

Таку заяву Лапутіна зробила у межах зустрічі за ініціативи Українського Жіночого Конгресу, де обговорювали участь жінок у процесах безпеки та оборони, їхній досвід під час повномасштабної війни та розвиток ветеранського руху в Україні.

У межах зустрічі обговорили питання, що має зробити держава перед тим, як жінка або чоловік демобілізується. Зокрема, вона має знати, які потреби будуть у цієї людини в мирному житті, чи вона захоче продовжити кар’єру військового.

втереанки
Юлія Лапутіна. Фото Міністерства у справах ветеранок і ветеранів України/ukr.radio

Ірина Дробович зазначила, що всі ветерани та ветеранки матимуть свої потреби і необхідно розробити підходи до їх вирішення: "Цікавим був досвід американців, коли там після завершення служби ветерани переходять в державний сектор і розвивають свої політики у трудовому законодавстві, у системі охорони здоров'я".

Щодо психологічних проблем, із якими повертаються ветерани та ветеранки з фронту, то, Дроробович переконана, не всі мають ПТСР або психологічні травми: "Не можна всіх робити такими, що зазнали цієї травми. Зараз ми краще впоруємося з психологічними викликами. Головне – не боятися визнавати, що з військовими щось не так. Але багато є вже таких, хто успішно пройшов через реабілітацію".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок