Справу щодо привласнення 1,3 млн грн керівництвом порту "Южний" передали до суду

Справу щодо привласнення 1,3 млн грн керівництвом порту "Южний" передали до суду

Справу щодо привласнення 1,3 млн грн керівництвом порту "Южний" передали до суду
Порт "Южний". Суспільне Одеса

До суду скерували справу щодо привласнення 1,3 млн грн посадовцями порту "Южний". Про це 8 травня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Обвинуваченими по справі є три посадовці, які у квітні-серпні 2020 року обіймали посади виконувача обов’язків директора, заступника директора і головного бухгалтера. За версією слідства, в.о. директора у змові з двома іншими фігурантами під час коронавірусного карантину нарахував собі більшу зарплату, ніж це було передбачено відповідною постановою Кабміну.

У САП зазначили, що постанова встановила обмеження на зарплату посадовців під час карантину у розмірі 47 230 гривень. В.о. директора порта з квітня по серпень 2020 року отримав виплати на сумму 1,3 млн грн.

Дії в.о. директора кваліфікували за ч. 5 ст. 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою Кримінального кодексу України. Головного бухгалтера та заступника директора - за ч.5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. За це передбачено позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Розслідування цієї справи Національне антикорупційне бюро завершило у грудні 2022 року. 5 травня 2023 року САП передала справу до суду.

З листопада 2019 по серпень 2020 посаду в.о. директора порту "Южний" обіймав Олександр Олійник.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок